עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

באילו מקומות עבודה מעסיקים בני נוער?

מחפשים עבודה לתקופת הקיץ? ובכן, ישנם לא מעט מקומות עבודה שישמחו לקבל אתכם לעבודה ואפילו לתקופות ארוכות יותר, בהתאם לחוקי העסקת נוער. באילו מקומות עבודה תוכלו להשתלב? על כך – במדריך הבא.

עבודה לבני נוער: הרשימה המלאה של מקומות עבודה המעסיקים בני נוער

תקופת החופש הגדול מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם כבני נוער לשלב בין נופש לבין תעסוקה, וזאת בשל האפשרות להשתלב במגוון רחב של מקומות עבודה שיעניקו לכם לא רק תנאים מצוינים אלא גם משכורת בה תוכלו להשתמש לטובת חופשה מפנקת או לטובת הפקדה לחיסכון. אם אתם בדיוק מחפשים מקום שיעניק לכם תנאים מעולים לא רק לתקופת החופש הגדול אלא גם בחופשות החגים כמו גם בזמן הפנוי, להלן מקומות העבודה הרלוונטיים לכם:

קייטנות

בזמן תקופת החופש הגדול מתקיימות בכל רחבי הארץ קייטנות. כבני נוער מעל גיל 15 תוכלו להשתלב כמדריכים, אולם חשוב לדעת כי בכדי להשתלב כמדריכים עליכם לעבור קורס מד"צים דרך תנועת נוער כמו הצופים או השומר הצעיר או דרך המתנ"ס המקומי. השכר השעתי נחשב לגבוה במיוחד וניתן לאתר קייטנות שמחפשות עובדים הן דרך מודעות באתרי דרושים, גנים כמו גם החברה שבה עובדים ההורים שלכם. אם מדובר בארגון גדול, סביר להניח כי מקום העבודה מספק אפשרות לקייטנה בעבור ילדי העובדים ועל כן תוכלו להשתלב ולהרוויח כסף – במאמץ נמוך יחסית.

באילו מקומות עבודה מעסיקים בני נוער?

מסעדנות

ענף המסעדנות חטף מכה קשה בעקבות נגיף הקורונה וכעת חסרים במסעדות מאות עובדים. המסעדות מציעות לכם כבני נוער תנאים מצוינים לעבודה כולל אפשרות לעבוד בשעות שנוחות לכם, וללא שישי או שבת. שימו לב כי מעבר למשכורת שלכם המעסיק מחויב לשלם על הוצאות הנסיעה ועל כן תוכלו לעבוד גם במסעדה מרוחקת, ולהרוויח לא מעט כסף – בזכות הטיפים ושכר שעתי שקפץ לעשרות שקלים בעקבות הביקוש הגבוה.

רשתות מזון

רשתות המזון הגדולות כמו מקדונלדס, בורגר קינג ועוד מציעות לבני נוער להשתלב בסניפים בכל רחבי הארץ באופן זמני או קבוע. מדובר במשכורת בשכר מינימום אולם שעות העבודה גמישות וכן ניתן לקבל הטבות ברכישה של אוכל, מטעם היותכם עובדי החברה.

חנויות בגדים

אחת ההטבות המשמעותיות של עבודה בחנות בגדים בעבור בני נוער היא כמובן ההנחה אותה ניתן לקבל כעובדי החברה לטובת רכישה של ביגוד. השכר של חנויות הבגדים (בעיקר הרשתות הגדולות) הוא שעתי אולם עם שעות נוספות תוכלו לקבל משכורת נאה, לצד הטבות ברכישה. שימו לב כי ניתן להשתלב גם בחנויות בגדים המתמחות בתחום הבוטיק, אולם לרוב חנויות אלו דורשות ניסיון קודם וקשה מאוד להתקבל.

לא מוצאים? היעזרו בשירות התעסוקה

מדי שנה מקיימת רשות התעסוקה יריד לגיוס בני נוער לעבודה, במגוון משרות. דרך רשות התעסוקה תוכלו לקבל פנקס עבודה כמו גם להיחשף למשרות הקרובות למקום המגורים.

נגישות