עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

איך לבחור פנסיה למנהלי עסקים?

בחירה בקרן פנסיה מהווה החלטה משמעותית אותה צריך לקחת בכובד ראש, וזאת בשל העובדה כי מדובר במכשיר חיסכון שנועד לסייע לכם לשמור על רמת החיים גם לאחר גיל היציאה לפרישה. כיצד תוכלו לבחור את קרן הפנסיה הטובה ביותר בעבורכם ובעבור העובדים? להלן הפרטים.

בחירת קרן פנסיה: כך תעשו זאת

תהליך של בחירת קרן פנסיה מהווה את אחד התהליכים החשובים והקריטיים ביותר בעבור כל בעל עסק, בשל העובדה כי מדובר במכשיר חיסכון שאליו זכאים כל השכירים במדינת ישראל. למעשה, לבחירה הזו יש משמעותיות כלכליות כבדות בנוגע לעתיד שלכם כמנהלים כמו גם של העובדים שלכם ולכן בתהליך הבחירה צריך לקחת בחשבון מספר פרמטרים:

תשואה

חשוב מאוד לבצע השוואה בין בתי ההשקעות לטובת בחירה בקרן פנסיה אשר הציגה את התשואה הטובה ביותר. שימו לב כי בחינה של התשואה צריכה להתבצע ע"פ טווח זמן של לפחות חמש שנים,על אף בלבולי הקורונה לטובת בדיקת התשואות. על כן, עדיף לבחור בקרן פנסיה שהניבה את התשואות הגבוהות ביותר, בהתאם למסלולי הסיכון. ישנם שני מסלולי סיכון עיקריים: מסלול סולידי המתאים יותר לעובדים מבוגרים שרוצים להימנע מסיכונים מיותרים וכן מוצר ברמת סיכון גבוהה המאופיין בתנודתיות, כאשר מסלול זה מתאים יותר בעבור צעירים.

איך לבחור פנסיה למנהלי עסקים?

דמי ניהול

בחינה של גובה דמי הניהול הינו חלק חשוב מאוד בתהליך הבחירה, בשל העובדה כי דמי הניהול משפיעים על הסכומים אותם אתם והעובדים צוברים בקרן הפנסיה. נהוג לחלק את דמי הניהול לשניים: דמי ניהול כתוצאה מביצוע ההפקדות וכן דמי ניהול אותו משלמים בכל חודש בהתאם לסכום הצבור בקרן. לרוב, מדובר בדמי ניהול בגובה של 0.5% אולם ישנם בתי השקעות אשר גובים דמי ניהול גבוהים יותר. לכן, עדיף לבצע השוואה ולבחון לעומק את האותיות הקטנות – בייחוד בכל הקשור לדמי הניהול.

זהות החברה המנהלת

החברה שמנהלת את קרן הפנסיה צריכה להיות חברה יציבה ובעלת רקורד מקצועי עשיר. עדיף תמיד לבחור בבית השקעות או חברת ביטוח המציעה אפשרות להפקדה של כספים לקרן הפנסיה באמצעות מסלולי סיכון משתנים כמו גם מציעה צוות ניהולי המורכב מאנשי מקצוע בעלי ניסיון וידע נרחב.

שקיפות

הצוות המקצועי של בית ההשקעות המנהל את הכספים שלכם מהווה מרכיב חשוב בתהליך הבחירה, מאחר ומדובר באנשי מקצוע האמונים על ניהול הכספים בצורה אופטימלית ובהתאם לצרכים הפיננסים. על כן, רצוי לתאם פגישות אישיות עם מנהלי בתי ההשקעות, לטובת בחינת הכימיה ורמת השקיפות בביצוע ההפקדות כמו גם ניהול קרן הפנסיה.

לסיכום, היכולת שלכם לבצע בחירה מדויקת ונכונה מבוססת על הפרמטרים אותם הצגנו לכם כעת. אל תחששו לבצע בדיקה והשוואה בין בתי ההשקעות, כל זאת מתוך מטרה ליצור בסופו של דבר הפחתת עלויות וכן מינוף הכספים אותם אתם והעובדים מפקידים – לטובת תכנון פיננסי לאחר גיל הפרישה.

נגישות