עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

מתמודדים עם נכות פיזית – הינה כמה טיפים שיעזרו לכם במציאת העבודה הבאה שלכם

מציאת תעסוקה יכולה להיות מסובכת, במיוחד עבור אנשים עם מוגבלויות פיזיות. עם זאת, בכל האתגרים טמונות הזדמנויות המחכות להתגלות. בין אם אתם נכנסים לשוק העבודה בפעם הראשונה, מחפשים נתיב קריירה חדש או נכנסים מחדש לאחר הפסקה, החיפוש אחר תעסוקה משמעותית הוא מסע שנצא אליו יחד. במאמר זה נציע לכם טיפים ואסטרטגיות המותאמים במיוחד לאנשים המתמודדים עם מוגבלות פיזית. מהבנה של החוזקות הייחודיות שלכם ועד תמיכה בעצמכם במקום העבודה, כל שלב בדרך הוא הזדמנות לצמיחה ולהעצמה.

הכרת היכולות והמגבלות שלכם

לפני תחילת חיפוש עבודה, חשוב לקחת קצת זמן כדי להעריך את היכולות ואת המגבלות שלכם. הכרת המשימות שאתם יכולים לבצע בנוחות וכל התאמות שאתם עשויים לדרוש היא קריטית. הינה כמה טיפים נוספים שכדאי להביא בחשבון:

 • השתקפות עצמית: חשבו על נקודות החוזק שלכם, המיומנויות ותחומים שבהם אתם עשויים להזדקק לתמיכה. שקלו כיצד המוגבלות שלכם עשויה להשפיע על העבודה שלכם כדי לזהות התאמות פוטנציאליות.
 • בדיקת התאמות: הכירו את סוגי ההתאמות הזמינות עבור המוגבלות הספציפית שלכם. הכרת הזכויות שלכם על פי חוקי הנכות יכולה להעצים אתכם בתהליך חיפוש העבודה והמשא ומתן.
 • חיבור לעמיתים: צרו קשר עם אחרים בעלי מוגבלויות דומות המועסקים בהצלחה. הם יכולים להציע תובנות ועצות יקרות ערך המבוססות על ניסיונם.

חיפוש תעשיות ידידותיות לבעלי מוגבלויות

תעשיות מסוימות עשויות להתאים יותר לאנשים עם מוגבלויות פיזיות מאחרות. מיקוד במגזרים אלה יכול להגדיל את הסיכויים שלכם למצוא סביבת עבודה תומכת. הינה טיפים נוספים שיעזרו לכם לחפש תעשיות ידידותיות לבעלי מוגבלויות:

 • מגמות בתעשיות השונות: חפשו תעשיות הידועות בהכללתן ובמחויבותן לגיוון. שקלו מגזרים כגון טכנולוגיה, בריאות, חינוך וארגונים ללא כוונת רווח.
 • חפשו יוזמות מעסיק: חפשו חברות עם תוכניות ויוזמות מבוססות לשילוב מוגבלות. חברות המעניקות עדיפות לגיוון ולנגישות נוטות יותר לספק סביבת עבודה תומכת.
 • השתמשו במשאבים מקוונים: גלו פלטפורמות ומשאבים מקוונים שתוכננו במיוחד כדי לחבר אנשים עם מוגבלויות למעסיקים ידידותיים לבעלי מוגבלויות. פלטפורמות אלה מציגות לעיתים קרובות רישומי משרות, הזדמנויות נטוורקינג ושירותי תמיכה.

ניסוח קורות חיים מרשימים

קורות החיים הם הרושם הראשוני שלכם אל מול מעסיקים פוטנציאליים. התאמת מסמכים אלה כדי להדגיש את הכישורים שלכם היא חיונית. הינה טיפים נוספים ליצירת קורות חיים מרשימים:

 • התמקדו ביכולות: הדגישו את כישוריכם ואת ניסיונכם הרלוונטיים לתפקיד. השתדלו לכמת את הישגיכם במידת האפשר.
 • התאמות לעבודה: ציינו בקצרה את כל ההתאמות שאתם עשויים להזדקק להן במשרה החדשה. הבטיחו למעסיקים שאתם פרואקטיביים כדי להבטיח את הצלחתכם במקום העבודה.
 • בקשו משוב: בקשו מחבר מהימן, מנטור או יועץ קריירה לעבור על קורות החיים שלכם. הם יכולים לספק משוב רב ערך והצעות לשיפור.

 

צלחו את הראיון

הכנה לראיון היא קריטית ליצירת רושם חיובי על מעסיקים פוטנציאליים. ביטחון, הכנה ומקצועיות הם המפתח. הינה טיפים נוספים לצלוח את הראיון:

 • תרגול מיומנויות בראיון: תרגלו שאלות ותשובות נפוצות בראיון, תוך התמקדות בהדגשת נקודות החוזק והחוויות שלכם. שקלו להשתתף בראיונות מדומים כדי לצבור ביטחון ולחדד את תשובותיכם.
 • חשבו על התאמות מראש: אם אתם מוזמנים לראיון, דונו מראש בכל התאמות שתזדקקו להן. זה מדגים את הגישה הפרואקטיבית שלכם ומאפשר למעסיק לעשות את הסידורים הדרושים.
 • הדגישו מיומנויות לפתרון בעיות: הציגו את היכולת שלכם להתגבר על אתגרים ולהסתגל למצבים שונים. מעסיקים מעריכים מועמדים המפגינים חוסן וכישורי פתרון בעיות.

תמיכה בעצמכם במקום העבודה

לאחר שהשגתם עבודה, תמיכה בעצמכם במקום העבודה היא חיונית להבטחת סביבת עבודה חיובית ומכילה. הינה טיפים נוספים לכך:

 • תקשורת פתוחה: היו שקופים עם המעסיק ועם העמיתים שלכם לגבי הצרכים שלכם וכל התאמות נדרשות. תקשורת יעילה היא המפתח לטיפוח הבנה ותמיכה.
 • דעו את זכויותיכם: הכירו את הזכויות שלכם על פי חוקים ותקנות בנושא מוגבלות. בדיוק כמו ללמוד איך מוציאים תו נכה, ידע זה יאפשר לכם לתמוך באסרטיביות בהתאמות ולטפל בכל מקרה של אפליה.
 • פנו לתמיכה: אל תהססו לפנות למשאבי אנוש או לשירותי תמיכה במוגבלויות בארגון שלכם לקבלת סיוע. משאבים אלה זמינים כדי לתמוך בכם לאורך כל הקריירה.

חשיבותו של מקום עבודה נגיש

יצירת מקום עבודה נגיש היא לא רק דרישה חוקית אלא גם ציווי מוסרי. על ידי טיפוח סביבה שבה אנשים מכל היכולות יכולים לשגשג, מעסיקים נהנים מנקודות מבט מגוונות, מחדשנות מוגברת וממורל עובדים גבוה יותר. מקום עבודה נגיש מקדם שוויון והכלה ותורם לסביבת עבודה פרודוקטיבית ותומכת יותר עבור כלל העובדים.

לסיכום

מציאת תעסוקה כאדם עם מוגבלות פיזית עשויה להציב אתגרים ייחודיים, אך היא בהחלט ניתנת להשגה עם הגישה והתמיכה הנכונות. על ידי הכרת היכולות שלכם, התמקדות בתעשיות ידידותיות למוגבלות, יצירת קורות חיים מרשימים ותמיכה בעצמכם במקום העבודה, אתם יכולים להתגבר על מכשולים ולרדוף אחר הזדמנויות קריירה משמעותיות. זכרו, המוגבלות שלכם אינה מגדירה אתכם או מגבילה את פוטנציאל ההצלחה שלכם. עם נחישות והתמדה, אתם יכולים להשיג את המטרות המקצועיות שלכם ולתרום את הכישרונות שלכם לכוח העבודה.

נגישות