עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

לימודים, הכשרה, עבודה ראשונה ושאר ירקות: הדרך להצלחה בעיצוב אופנה

עולם האופנה הוא עולם מרתק המציע לעוסקים בו לא רק אפשרות תעסוקה אלא גם יכולת להביע את הפן האומנתי באופן שמצליח לפנות לקהלי יעד רחבים. למעשה, אם תמיד חלמתם לעסוק בתחום ואתם רוצים להגשים את החלום, בדרך תצטרכו לעבור לא מעט תחנות שנועדו להכשיר אתכם ולספק לכם את הכלים לעיסוק בתחום. על מנת לסייע לכם, בחרנו להציג את כל הפרטים לגבי לימודים, הכשרה ועבודה ראשונה בתחום. מוכנים? בואו נצא לדרך!

לימודי אופנה בשנקר

אם עד לפני מספר שנים היכולת ללמוד עיצוב אופנה באופן מקצועי היה מוגבל למדי, כיום ניתן להבחין בפריחה משמעותית בתחום שמגיעה לידי ביטוי בפתיחה של קורסים מקצועיים ללימודי אופנה בעבור גברים כמו גם נשים. המוסד המוביל בישראל בתחום הוא בית הספר שנקר המציע מסלול לימודים באורך 4 שנים הכולל תוכנית לימודים ייחודית שכבר הצליחה להצמיח כמה מהשמות החמים של תעשיית האופנה כאן בישראל כמו גם בעולם. בנוסף ללימודים, הזמנת בדים איכותיים אונליין יכולה להאיץ תהליכים ולאפשר לכם להתחיל ולעצב דגמים עוד במסגרת היותכם סטודנטים, מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר לקולקציות שאתם עיצבתם ויכולים בהמשך גם לשווק לקהל הרחב.

לימוד אחד על אחד

לא מעט מעצבי אופנה מובילים התחילו לעסוק בתחום באופן בלתי פורמלי, וזאת על ידי קבלת ליווי מקצועי שמתבצע על ידי מעצב או מעצבת אשר פרסו עליהם את חסותם ולימדו אותם כיצד להתחיל לתפור וליצור סקציות מאפס. היכולת ללמוד את התחום ממעצב בעל ניסיון הוא בעל משמעות אדירה, הן בשל היכולת ללמוד באופן אינטימי את רזי התחום אך גם לקחת חלק בסדנאות מקצועיות שיכולות להעשיר את הידע שלכם, כמו למשל קורס מסחר באמזון. הפלטפורמות הדיגיטליות הפכו לחלק בלתי נפרד מעולם האופנה, ועל כן מדובר בהזדמנות מעולה ליצור תמהיל המשלב בין לימודים מקצועיים לבין ניצול הזדמנויות חדשות כמו הקמה של אתר מכירה או מסחר בפלטפורמה גדולה כמו אמזון.

 

 

לימודים אונליין

מאז פרוץ מגפת הקורונה נרשם זינוק בגובה של עשרות אחוזים בכל הקשור לקורסים אינטרנטיים, כמו קורס אופנה. קורס אופנה אונליין מהווה הזדמנות מצוינת ללמוד את רזי התחום בהתאם ללו"ז שלכם ועם שימת דגש על שילוב של עבודה, כחלק מהבנה כי הצד הפרקטי חייב להגיע עם צד מעשי – החל מהתמחות אצל מעצב או מעצבת אופנה או עבודה התחלתית בתור מעצב באחת מהחנויות. שימו לב כי רוב החנויות והמותגים המובילים מעדיפים לקבל לעבודה בוגרי תוכניות מקצועיות, ועל כן לימודים אונליין יכולים אומנם להעשיר את הידע אבל את הפרקטיות נדרש לבצע במסגרת של עבודה כמוכרים או כמעצבים מתחילים בשביל להתחיל בקריירה ענפה בתחום.

עבודה כאסיסטנט

עבודה כאסיסנט היא אומנם עבודה שדורשת מכם להוריד את ציפיות השכר, אך בהחלט מאפשרת להוביל לקריירה מוצלחת בתחום, הן בשל עבודה עם השמות הגדולים בתחום והן בשל היכרות עם תהליכי עבודה שיאפשרו לכם בעתיד ללמוד וליישם בקריירה שלכם. מעצבי אופנה מהארץ כמו גם בתי אופנה מהעולם מגייסים מדי שנה תלמידי עיצוב אופנה לטובת עבודה, כאשר הצטרפות לקבוצות ברשתות החברתיות כמו גם פרופיל ברשת לינקדין יכול לסייע מאוד לטובת איתור של משרה והתחלה של עבודה בתחום.

לסיכום

בשביל להפוך למעצבי אופנה מצליחים חשוב לקבל את ההכשרה המתאימה, מאחר ובעידן המודרני, כישרון הוא רק הבסיס לכדי יצירה של קריירה ענפה. עם שפע של אפשרויות לבחירה, ניתן בהחלט לומר כי כל אחד ואחת יכולים להגשים את הפן העיצובי, הן על ידי קבלת ליווי מקצועי המתבצע במסגרת של תואר או במסגרת של לימודים אונליין ובהמשך גם השתלבות בתעשייה בתפקידים התחלתיים שיובילו להגשמה עצמית ופריחה בתחום משגשג כמו תחום האופנה.

נגישות