עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

נוסעים בכל יום לעבודה: מניעת תאונה היא (כמעט) בידיים שלכם

אם אתם נוסעים כל יום עם הרכב לעבודה, אנחנו רוצים לתת לכם כמה המלצות שיסייעו לכם להימנע מהתאונה הבאה. נכון, לא הכל בידיים שלכם אך יש בהחלט כמה פעולות שתוכלו לעשות על מנת להקטין את הסיכוי לתאונות. נוסעים לעבודה עם הרכב? אלה הפעולות שאנחנו ממליצים לכם לעשות.

סעו במהירות המותרת

אחד הגורמים המרכזיים ביותר לתאונות קטלניות, במיוחד בכבישים מהירים, הוא מהירות הנסיעה. הכלל הוא פשוט, ככל שהמהירות שלכם תהיה גבוהה יותר, כך אתם משאירים לעצמכם פחות זמן להגיב למקרים שמתרחשים על הכביש. לפני הכל, תצטרכו לדעת מה זה מרחק זמן תגובה, שהוא בעצם הזמן שיש לכם להגיב על מנת למנוע תאונה. ככל שהזמן הזה מצטמצם, הסיכוי שאתם תצליחו להגיב במהירות, ערניים ככל שתהיו, הוא נמוך מאד. לכן, הקפידו על מהירות הנסיעה המותרת, האמינו לנו שהמהירות הזו נכתבה ונקבעה בדם.

שמרו מרחק

במיוחד בכבישים מהירים שבהם גם זמן התגובה שלכם הוא יותר קצר, אנחנו ממליצים לכם לשמור מספיק מרחק מהרכב שנמצא מלפנים. בסופו של דבר אתם צריכים להבטיח לעצמכם שיהיה לכם מספיק זמן לעצור גם אם הרכב שמלפנים יבצע עצירה פתאומית מכל סיבה שהיא. במידה ולא תשמרו מרחק, סביר להניח שלא תוכלו להתחמק מתאונה עם הרכב שמלפנים במקרה הטוב, ומתאונת שרשרת במקרה הרע. אז כמה מרחק צריך לשמור? ככל שמהירות הנסיעה גבוהה יותר, כך המרחק צריך להיות גדול יותר.

 

 

אל תתעסקו עם הטלפון

אחד מהגורמים היותר נפוצים לתאונות קשות בשנים האחרונות הוא התעסקות עם הטלפון הנייד במהלך נסיעה. באופן טבעי, לרובנו יש את התחושה שלי זה לא יקרה, אני רק קורא הודעה, אני רק מסמס משפט קצר, אני חייב לענות לאשתי. נפתח בשורה התחתונה, אל תעשו את זה מסכן חיים. זה נכון גם לנסיעה בתוך העיר, אך זה במיוחד נכון בכל הקשור לנסיעה לעבודה בכבישים מהירים ובין עירוניים. שימו את הנייד בצד, ממש הרחק מכם, כך שגם אם יקרה מצב שבו אתם רוצים לקחת אותו לידיים פשוט לא תוכלו.

אל תעקפו מימין

אנחנו מניחים שאם אתם נוסעים כל יום עם הרכב לעבודה אתם מכירים את הנטייה של נהגים להיתקע בנתיב השמאלי ולא לאפשר לכם לעקוף אותם. במצב כזה, אל תתפתו לעקוף מימין כי אתם פשוט מגדילים את הסיכוי לתאונה. שדה הראייה של הרכב שאותו אתם עוקפים מימין הוא שדה מוגבל מאד ויש סיכוי לא קטן שבזמן שאתם עוקפים מימין הוא גם ירצה להשתלב ימינה. לכן, התאזרו בסבלנות, תוכלו להבהב לו על מנת שיפנה את הדרך, אך אל תעקפו אותו מימין.

השתמשו באמצעים טכנולוגיים

אם יש לכם רכב חדש יחסית חשוב שתכירו כמה אמצעים טכנולוגיים שיסייעו לכם למנוע את התאונה הבאה. ברכבים החדשים יש אפשרות לקבוע אופציה של נהג אוטומטי. לא, זה לא אומר שהרכב יעשה את כל הפעולות בעצמו, זה רק אומר שאתם קובעים מראש את מהירות הנסיעה וכשהרכב יזהה שאתם מתקרבים לרכב שמלפנים הוא יבלום את הנסיעה. אגב, ברוב הרכבים החדשים האופציה הזו קיימת גם ללא הפעלה של נהג אוטומטי, הרכב יצפצף כשהוא יזהה שאתם מתקרבים לרכב שמלפנים וכך תבחינו בזמן שאתם צריכים לבלום.

לסיכום

אם אתם נוסעים בכל יום עם הרכב לעבודה ורוצים למנוע את התאונה הבאה, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לנקוט בכל הפעולות שהצגנו במאמר זה.

נגישות