עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

חברת שליחויות ארצית: סקירת החברות שמתאימות לעסקים קטנים וגדולים

אחד האתגרים הגדולים ביותר בניהול עסק הוא האתגר הלוגיסטי באופן כללי ושליחויות בפרט. עסקים תלויי בחברת שליחויות ארצית כמו אוויר לנשימה. היא מהווה את הקשר שלהם עם הלקוחות. עם הזמן, אחוז הרכישות האינטרנטיות רק עולה וחברות שליחויות נעשות יותר ויותר חשובות לעסקים רבים. קיימים סוגים שונים של חברות שליחויות כאשר הגדולות שבהן מפעילות שירות בינלאומי והקטנות ביותר מתעסקות במיקום גיאוגרפי מצומצם כמו עיר או אזור קטן. בתור בעלי עסק אשר מגיעים לבחור את חברת השליחויות שלהם, אתם יכולים להיתקל במה שנראה כמו מבחר גדול ושפע. במבט שני, תגלו שרבות מהחברות פשוט אינו מתאים הן מבחינת הסטנדרטים של השירות והן מבחינת התמחור.  במאמר הזה סרקנו כמה חברות שליחויות נפוצות כמו גם את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן.

שליחויות לעסקים צומחים

עסקים אשר נמצאים במגמת התרחבות, צריכים מדי שנה יותר ויותר שירותים מחברת שליחויות. עם מחזור העסקים העולה, עולה גם הסיבוך בניהול הלוגיסטיקה והשילוח בעסק. כאשר באים לבחור חברת שליחויות ארצית, צריך לוודא שיש לה את היכולת להתמודד עם שלל מצבים ולתת שלל פתרונות. חברת מיי דליוורי היא מקום נהדר בשביל למצוא את כל הפתרונות הנחוצים לתפקוד של עסק מודרני. היא מציעה שירותי שליחויות למגוון עצום של עסקים: חנויות קטנות, רשתות גדולות ויחידים אשר עוסקים בדרופ שיפינג וצריכים פתרונות יצירתיים.

בחברת מיי דליוורי יש ניסיון רב עם שליחויות שהן מחוץ לסטנדרט. למשל שליחויות של עצמים גדולים כמו גלילים או מוטות שונים. דוגמה נוספת למוצרים שמיי דליוורי יודעת לשלוח ביעילות הם עציצים וזרי פרחים. כאן נדרשת מהירות אספקה יחד עם שילוח עדין אשר מתחשב במגבלות המוצר.

חברת שליחויות ארצית: סקירת החברות שמתאימות לעסקים קטנים וגדולים

חברות שליחויות נוספות בישראל

פדקס

בישראל פועלות חברות שליחויות רבות. פד אקס היא חברה כזאת. היא עוסקת בשילוח של מוצרים בין לאומיים ולמעשה היא חברה ענקית עם צי מטוסים משלה. הבעיה במשלוחי פד אקס בישראל היא שזוהי חברה זרה שפחות מותאמת לתנאי הארץ והדרישות בה. פד אקס משלבת את השירות שלה עם חברות ישראליות אשר משלימות את השילוח במקרים שהיא לא מצליחה לעשות זאת. חסרון נוסף הוא דיווחים על זמינות מוגבלת מאד בטלפון עם זמני המתנה ארוכים יחסית. בכל זאת, אם דרוש לכם גם שילוח לחו"ל, פד אקס היא חברה טובה לזה.

צ'יטה

חברה נוספת בפריסה ארצית היא צ'יטה. החברה מפעילה צי של רכבים מסחריים ומספקת שליחויות בשירות עסקי. זוהי חברה אשר צברה נסיון לא קטן והיא משמשת עסקים רבים בישראל. יש לציין שבאופן מעשי, העבודה מול החברה היא באמצעות מנוי לפי מספר משלוחים חודשי כאשר ככל שעולה הכמות, המחיר יורד.

דואר ישראל

בנוסף לחברות השליחויות הייעודיות, גם דואר ישראל מציע פתרון שליחויות לפרטיים או עסקים. השירות ניתן או מסניפי הדואר עצמם או בשירות דלת לדלת. יש לציין שגם בדואר, צריך לעשות מנוי בכדי לקבל שירות דלת לדלת. שירות הדואר הוא סביר ברוב המקרים אבל הצורך להגיע לסניפים יכול להיות מכביד, בייחוד לעסקים ששולחים כמויות קטנות של דברי דואר. האמינות של דואר ישראל משתפרת עם הזמן אבל עדיין יש הרבה מקום לשיפור כאשר בעלי עסק רבים מעדיפים עדיין להשתמש בשירותים מקבילים. חשוב לדעת שהרבה הונאות מתרחשות ומתחזות לדואר ישראל, כך שאם אתם מקבלים הודעה מוזרה בשמם – כדאי לזכור שזה לא מטעמם וצריך לדעת מה לעשות.

 

לבסוף, חברת שליחויות ארצית היא עסק שלא פשוט לנהל ולכן לא רבות שורדות. חברת מיי דליוורי עלתה על קונספט נכון של הקצאת משאבים ללקוחותיה השונים ולכן אנחנו צופים שעם הזמן היא תהפוך להיות לשחקן אפילו משמעותי עוד יותר ממה שהיא כיום.

נגישות