עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

האם ניתן לחזור לשוק העבודה לאחר מקרה רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית יכולה לגרום לנזקים פיזיים וגם כלכליים. מי שנפגע מרשלנות כזאת יכולה להיות זכאי לפיצויים לאחר שיגיש תביעה לקבלת פיצוי על מהרשלנות. כדי להגיש תביעה וגם לזכות בה, יש להוכיח כי קיים קשר בין הנזק הפיזי והנפשי שנגרם לתובע לבין התנהגות רשלנית של הצוות המטפל: זה יכול להיות רופא או אחות, צוות מד"א, מיילדת או אפילו מטפלים ברפואה המשלימה. התביעה צריכה להוכיח כי נגרם נזק למטופל בשל חריגה של הגורם המטפל מהסטנדרטים הדרושים בטיפול במטופל.

אבל מה עושים במקרים של חזרה לשוק העבודה לאחר מקרה רשלנות רפואית? מידע שיכול לעזור לכם, בהמשך.

מה זה רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית הוא מצב שבו ניתנו שירותים רפואיים שסטו מרמת הזהירות הסבירה. רשלנות קורית כאשר הסטייה גרמה לנזק פיזי בדרך כלל והיא יכולה לקרות במגוון תרחישים החל מאבחון שגוי עד רישום תרופות לא נכונות למטופל, התעלמות מטענות של מטופל, גרימת נזק לחולה, ניתוח רשלני ושאר מקרים. כדי לדעת יותר אודות ההגדרה כדאי להיכנס אל אתר שמסביר את הנושא באופן מפורט.  אם תרצו להגיש תביעה יש לבחור עו"ד רשלנות רפואית מומחה בדיני נזקים שיכול לעזור לכם בכל שלב ולייעץ לכם כמו גם לייצג אתכם בבית המשפט.

אז מה עושים כשרוצים לחזור אל שוק העבודה לאחר מקרה של רשלנות רפואית?

יש כמה דגשים שצריך לשים אליהם לב לפני שחוזרים אל שוק העבודה:

חומרת הנזק

חשוב לגשת לרופא מומחה כדי לבדוק את מידת הנזק ולהבין באילו תפקידים תוכלו להשתלב לאחר פציעה או פגיעה. לדוגמא: מי שנפגע בגפיים עקב רשלנות בניתוח למשל, לא יוכל לחזור בדרך כלל לעבודה שהתפקיד שלה כולל הרמה של משאות כבדים. מי שנפגעה ראייתו אולי לא יוכל לעבוד במקום שדורש מאמץ של העיניים או חומרים שיכולים להסב נזק לעיניים כמו למשל אבק או חום כבד וכולי. מי שחוותה רשלנות בלידה, אולי לא תוכל לחזור לעבודה באופן מידיי, לכן יש להשתלב בשוק העבודה בהדרגה ולבחור משרה שאין בה סיכון בריאותי או כזה שיכול לעורר כאב פיזי ואפילו כאב נפשי.

האם ניתן לחזור לשוק העבודה לאחר מקרה רשלנות רפואית?

מוטיבציה

חזרה לשוק העבודה תלויה גם במוטיבציה שלכם. כידוע, מי שנפגע מרשלנות רפואית עלול לסבול גם מטראומה ודיכאון כמו גם מחרדות, לכן חשוב לוודא כי המוטיבציה שלכם גבוהה וגם כי המצב הנפשי מאפשר חזרה אל שוק העבודה או המשך הקריירה שלכם. נסו לקבל טיפול רגשי בחרדות במידה ויש כאלה והשתתפו בסדנאות להעלאת מוטיבציה במידה והיא אבדה לכם לאחר רשלנות רפואית.

מצב כלכלי

רשלנות רפואית יכולה להוביל במקרים רבים למצב כלכלי לא טוב בעיקר אם יש צורך בטיפולים במרפאות פרטיות לאחר הרשלנות ובעיקר עם הרשלנות הובילה לחוסר יכולת לעבוד. אם הפסדתם כסף רב, כדאי לבדוק כיצד תוכלו לקבל דמי פגיעה ואבטלה מהמוסד לביטוח לאומי ופיצויים מחברת הביטוח הפרטית שלכם במידה ויש פוליסה מתאימה. בין היתר כדאי להגיש תביעת רשלנות רפואית לקבל פיצוי ולחזור לשוק העבודה לאחר כשאתם מטופלים פיזית ונפשית תוך חזרה למשרה שתעזור לכם להתפרנס בכבוד ולשמור על הבריאות. נסו לבדוק כיצד תוכלו לחזור לתפקיד שלכם במידה ואתם מעוניינים בכך וכיצד תוכלו לחזור אליו בהדרגה. כך אפשר לחזור לחיים אחרי רשלנות רפואית.

נגישות