עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

משרת החלומות היא לא רק חלום – איך למצוא עבודה שווה בהייטק?

ההייטק כשוק עבודה הוא עולם רחב, אשר מציע הזדמנויות רבות מאוד. מחד, יש חברות טכנולוגיה וותיקות וגדולות שפועלות בארץ. מאידך, יש סטארט אפים שנפתחים בתדירות גבוהה. יש מקצועות הייטק רבים, בעולמות התוכנה, החומרה והתשתיות. למרות כל זאת, לא תמיד פשוט למצוא עבודה כזו. האתגר לא קטן ולעתים, לוקח זמן רב לתת לו מענה. אלה הדרכים העיקריות, אשר יסייעו למצוא משרה טובה בהייטק:

לפנות למומחים – חברות השמה מתמחות

בארץ פועלות כמה וכמה חברות השמה. כבודן במקומו מונח, אבל השאלה החשובה מבחינת עבודה בהייטק, היא האם ועד כמה הן עוסקות ספציפית בכך? כמחפשי עבודה בהייטק, מה שאתם צריכים זו חברת השמה אשר מתמחה בהייטק. לדוגמה, חברת Dialog תוכל לסייע לכם בכך, מעצם היותה חברת השמה להייטק. לחברה וותק של מעל לעשרים שנה והיא עוסקת בכל ההיבטים של גיוס להייטק וטכנולוגיה. כולל מציאת עבודה עבור אנשים בתחומים שונים של עולם הייטק, ברמות ניסיון שונות, זוטרים או בכירים ועוד.

משרת החלומות היא לא רק חלום - איך למצוא עבודה שווה בהייטק?

להתעדכן, לחקור ולהגדיר מטרות

בכדי למצוא את משרת החלומות, צריך לפני כן לדעת מה היא בכלל. עולם ההייטק הוא עולם מאוד דינאמי. דברים משתנים במהירות. לא מדובר רק על התקדמות במשרות מבחינת תפקיד זוטר לתפקיד בכיר יותר ויותר. זה גם לא רק עניין של איתור משרה חדשה לשם שיפור השכר. הדברים מורכבים יותר, מאחר שכל משרה (שעוזבים או מנסים לקבל) מהווה בסיס לרכישת ידע חדש וכישורים חדשים וגם בסיס למציאת משרה אחרת בעתיד. לכן מומלץ להתעדכן תדיר בהתפתחויות, לחקור את המשמעויות שלהן עבורכם ולהגדיר היטב מטרות.

טוב שיש קשרים

אחת הדרכים החשובות ביותר למציאת עבודה בהייטק, היא באמצעות קשרים. רשת הקשרים שכבר יש לכם מהווה נכס חשוב מבחינה זו. מדובר על אנשים שאיתם עבדתם בעבר ואנשים שאיתם למדתם באותם קורסים או באקדמיה. אלה עשויים להיות גם מכרים מהשרות הצבאי או מהחיים האישיים. כל היכרות כזו, עשויה לפתוח פתח למשרת החלומות. ואכן, בעולם ההייטק מוכרת היטב הגישה של "חבר מביא חבר", אשר באמצעותה מאיישים משרות רבות. עוד בנושא הקשרים, חשוב לציין את הרשת החברתית לינקדאין, שהיא רשת חברתית ייעודית לאנשי מקצוע. מומלץ לכל מחפש עבודה בהייטק לפתוח שם חשבון ולהשקיע בפרופיל איכותי. בהמשך לכך, תוכלו להתחיל לבנות ולטפח את רשת הקשרים שלכם בלינקדאין.

להתמקד בחברות ספציפיות

לעתים, מעוניינים לעבוד בחברה ספציפית או באחת מכמה חברות כאלה. במצבים כאלה, חשוב להשקיע ולהכיר לעומק את החברה. כמו כן, רצוי מאוד להתעדכן באופן שוטף בהתפתחויות לגביה. זאת, הן כללית מבחינת חדשות וכמובן, גם מבחינת משרות חדשות שהם מציעים. יסייעו לכם בכך, אתר החברה, עמודים שלה ברשתות חברתיות ורשת הקשרים בלינקדאין. היכרות כזו, תאפשר לכם להגיב במהירות למשרה חדשה שנפתחת. היא גם תסייע לכם להיערך לראיונות עבודה באותה חברה.

לוחות דרושים

יש כמובן משרות הייטק רבות, אשר מתפרסמות בלוחות דרושים מסוגים שונים. בלוחות אלה, כמו לגבי חברות השמה, חשוב לשים לב למיקוד שלהם. לא תרצו לוח דרושים בו היקף משרות ההייטק נמוך. לעתים, המעבר על מודעות בלוחות כאלה גוזל זמן לא מעט. גם את זה כדאי לקחת בחשבון ולמצוא דרכים טכניות שונות לצמצם את הזמן.

לסיכום

יש לא מעט ערוצים, אשר דרכם תוכלו לחפש משרה כזו. התמקדות בערוצים השימושיים ביותר עבורכם ומעבר יעיל עליהם באופן קבוע – זה המפתח למציאת משרת החלומות.

נגישות