עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

הכישורים שיעזרו לכם בשוק העבודה

שוק העבודה במאה ה-21 הוא שונה לחלוטין מאשר בעשורים הקודמים. למעשה, אם בעבר סל הכישורים שהיה נדרש מכם לטובת השתלבות במקומות עבודה היה מצומצם למדי וכלל לימודים אקדמיים או הכשרה מקצועית, כיום מצופה מכל מועמד לעבודה לסגל לעצמו כישורים רבים שיעזרו בהמשך להשתלב בתפקידי מפתח בשוק העבודה – גם בגילאים צעירים מאוד. לא נדיר למצוא כיום מנהלים ומנהלות שהצליחו להגיע לתפקידים בכירים לאחר שהצליחו לסגל לעצמם כישורים שונים שאינם תמיד בקורלציה עם דרישות המקצוע. אם אתם רוצים להזניק את הקריירה שלכם וליצור לעצמכם הזדמנויות, אלו הכישורים שיעזרו לכם להשיג את המטרות שלכם, גם ללא ניסיון קודם.

שימוש בתוכנות ניהול

ניהול פרויקטים בעבודה הוא חלק משמעותי מאוד מהדרישות של מעסיקים, מתוך מטרה להשלים את הפרויקטים על הצד הטוב ביותר ועם שימת דגש על איכות ומהירות. באמצעות תוכנה לניהול פרויקטים תוכלו לקצר את התהליך של ניהול הפרויקט וגם לקבל שליטה מלאה, בייחוד בעידן שבו בעקבות מגפת הקורונה עובדים רבים מוצאים את עצמם עובדים מהבית באופן חלקי או מלא. שימוש בתוכנות מתקדמות לניהול פרויקטים ומשימות הוא חלק בלתי נפרד מסל הכלים שכל עובד ומנהל זקוק לו, לטובת התייעלות וכן הגדלת הפרודוקטיביות.

הכישורים שיעזרו לכם בשוק העבודה

מיתוג אישי

כיום כל עובד הוא מותג בפני עצמו, גם אם מדובר בתפקיד זוטר. ככל שתקדימו למתג את עצמכם ואת היכולות שלכם כך תוכלו להשתלב במקומות עבודה מבוקשים. על מנת למתג את עצמכם נדרש קודם כל לפתוח עמוד רשמי ברשתות חברתיות כמו לינקדאין, שהוא בעצם כר פורה ליצירת קשרים עם חברות ומנהלים. הלינקדאין שלכם צריך להיות מסודר, מפורט וכזה שמושך את העין של המעסיקים הפוטנציאליים שלכם. החדשות הטובות הן שמדובר בכלי מאוד פשוט ליישום מאחר ובפלטפורמות כמו יוטיוב ניתן ללמוד כיצד להקים עמוד עסקי כמו גם למתג את עצמכם בצורה הטובה ביותר.

נטוורקינג

כישורים חברתיים הם כלי נוסף וחשוב מאוד לטובת שוק התעסוקה בעידן החדש (ובעיקר לאחר השינויים שנגרמו בשוק העבודה בעקבות משבר הקורונה). פיתוח של כישורים חברתיים הוא חלק משמעותי מאוד בשוק עבודה שנוטה לקבל מועמדים בעל כישורים חברתיים בולטים על פני מועמדים בעלי הכשרה, אך עם אפס כישורים חברתיים. יצירת קשרים היא הכרחית במסגרת של חיפוש עבודה, בייחוד בשל העובדה כי רבים מהמעסיקים מעדיפים להעסיק קודם כל חברים של חברים או מועמדים אותם פגשנו במסגרת של כנסים או אירועי נטוורקינג. מדובר ביכולת שעליה ניתן לעבוד ולהשתפר, ככל שתדעו לשפר את הכישורים שלכם וליצור קשרים שאולי בהתחלה לא נראים כמשהו שיקדם אתכם, אולם בעתיד בהחלט כן, בייחוד במדינה קטנה כמו מדינת ישראל.

אקטיביות

לחכות שמעסיק או ארגון שאליו אתם מתחברים יפנה אליכם הוא חלק מעולם ישן שהיה שמור בעבר למודעות דרושים. אקטיביות מצדכם באמצעות פנייה ישירה למנהל או לעובד שנמצא בארגון היא חלק משמעותי מהיכולת שלכם להשתלב במקום עבודה. מדובר ביכולת שאותה צריך לבנות ולהתמקצע, מתוך מטרה להיות מדויקים במטרות שלכם כמו גם במסרים אותם אתם רוצים להעביר למעסיקים כמו גם לעובדים שלכם.

לסיכום, הכישורים הנדרשים בשוק העבודה הם רחבים  ואפילו יצירתיים. ההזדמנות שפעם הייתה מוגבלת להתקבל למקומות עבודה נחשקים הפכה לרחבה הרבה יותר, אולם כדי להוביל את עצמכם להצלחה אתם נדרשים להתאים את סל הכישורים לעידן טכנולוגי שבו הכישורים החברתיים שלכם הם חשובים מאוד. ככל שתקדימו להתמקצע בתוכנות כמו גם לפתח את עצמכם מבחינה אישית – כך תוכלו לוודא כי תבלטו על פני מועמדים אחרים, ואף תהפכו למנהלים ומנהלות שיודעים לנהל את הזמן וליצור אפקטיביות בעבור הארגון שלכם.

נגישות