עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

עבודה מרבית – כך תעצבו את המשרד להגברת תפוקת העובדים

כיצד תוכלו להפיק את העובדים שלכם את המרב? רמז: על ידי יצירת סביבה נעימה וטובה יותר עבורם. חשוב לדעת שכאשר המקום בו העובדים שלכם נמצאים נעים יותר, כיפי מעוצב ונוח, כך העובדים שלכם לויאליים יותר, פרודוקטיביים, מרוצים וגם עובדים טוב יותר. משרדי פרסום למשל, דואגים לעצב ולהפוך את המשרדים שלהם לכאלה שנראים טוב וגם מעוצבים בצורה ביתית עבור העובדים שלהם. אחת העובדות הידועות היא שמשרדי פרסום ככל שהם נראים ומעוצבים בצורה מושכת יותר, כך העובדים שלהם עובדים יותר שעות, ובשל כך העובדים במשרד גם פרודוקטיביים יותר. לכן חשוב שגם המשרד שלכם יהיה מעוצב בצורה טובה, בין אם כדי להפוך את העובדים שלכם לפרודוקטיביים יותר (ובדך גם למרוצים) ובין אם כדי להפוך את המשרד שלכם למושך גם עבורכם וגם עבור הלקוחות שלכם. אז כיצד מתחילים? מההתחלה. צריך להבין כי כל משרד ניתן להפוך למקום פרודוקטיבי, יפה, נעים, נוח ומעוצב.

עיצוב המשרד על ידי יצירת קונספט ייחודי

כדי לעצב משרד חשוב בתחילה לתת בו מבט מחודש ולהתבונן בו כמישהו זר ולהבין איך ניתן לשנות את המשרד. אם המשרד שלכם עוסק בתחום אפור כמו למשל הנהלת חשבונות, אפשר עם חשיבה יצירתית להפוך למקום נעים ונוח. משרד שיש בו מן האפרוריות ניתן להפוך למשרד קונספט צבעוני וכיפי על ידי התמקדות למשל, בפן המשפחתי. אם המשרד אינו עוסק בנושא צבעוני (כמו למשל: אופנה שמקנה מגוון אפשרויות עיצוב) שימו את הדגש על המשפחתיות. עצבו את המשרד בעזרת קולאז' תמונות על קנבס של העובדים ובני משפחתם, בהסכמת העובדים כמובן. בכך העובדים ירגישו בבית. בד בבד התחילו מחדש בעיצוב במשרד בקונספט צבעוני. הכניסו בו פינות ישיבה שבהם מערכות ישיבה נוחות איכותיות וצבעוניות, הוסיפו למשרד הומור בעיצוב וחדשנות, נסו להימנע מהכנסת שטיחים אפורים ובמקומם תנו מקום לשטיחים צבעוניים, או שטיחים ארוגים שישנו את כלל המראה של המרצפות. בכך תאפשרו למקום תחושת בית.

תחמו חללים לטובת העובדים במשרד

חשוב לשים דגש על הקצאת חללים לטובת העובדים במשרד מלבד חללי העבודה האישיים שלהם. הוסיפו חללים כגון: פינות ישיבה, פינות מנוחה וחשיבה, פינות אוכל מושקעות שבהן ישנן מכונות קפה משוכללות, מכונות חטיפים, ומקרר מלא כל טוב ומאכלים בריאים וטובים לשעות העבודה לעובדים שלכם. את פינת האוכל מלאו בכלי מטבח יפים ומעוצבים. הגדירו את הפינות המוקדשות לטובת העובדים באמצעות שלטים למשרד. כתבו בשלטים מעוצבים מהו תפקידה של כל פינה. לדוגמא: בפינת הישיבה רשמו "פינת ישיבה – כי אנו דואגים שתנוחו מידי פעם" או "פינת מתיחות – מתחו את גופכם כי חשוב לנו שתרגישו טוב" בכך העובדים ירגישו שאתם דואגים להם ומכניסים גם מעט מהפן האישי שלכם בכל שלט. בכך העובדים שלכם יהפכו פרודוקטיביים ומרוצים. בנוסף לקוחות שיגיעו למשרד שלכם ירצו לעבוד עמכם בשל הקונספט המעניין והמקורי.

עבודה מרבית – כך תעצבו את המשרד להגברת תפוקת העובדים

דאגו שהמשרד יהיה מאוורר נקי ונעים

שכרו חברת ניקיון שתדאג שהעמדות של העובדים יהיו נקיות כמו גם המטבחון, השירותים ושלל חלקי המשרד. דאגו שמהשרד שלכם יהיה מאוורר, נקי ונעים. השקיעו במזגנים חדשים ושקטים, ושימו שלטים ברחבי המשרד שמודעים על שמירה על ניקיון והתחשבות באחר. בכך תוכלו לדאוג שכולם שומרים על המשרד ועל ניקיונו. דאגו לפרטים הקטנים: אסלוניות בשירותים, נייר לניגוב ידיים, סבונים דקורטיביים, ומחוות קטנות ברחבי המשרד שיעשו את ההבדל.

הכניסו את הטבע פנימה

היפטרו מכל הצמחים והעציצים מהפלסטיק! הכניסו את הטבע פנימה למשרד. בדקו עם אנשי המקצוע המתמחים בגינון כיצד תוכלו לבנות צמחייה טבעית בתוך המשרד. צמחייה טבעית מכניסה חמצן למשרד ומשרה אווירה טובה ואנרגיה מעולה במקום העבודה. בנוסף, באזור פינת האוכל מומלץ להכניס עציצים של לואיזה, נענע, שיבא ומגוון צמחים לחליטות תה טבעיות. בכך העובדים שלכם יוכלו להרגיש בבית יוכלו להכין לעצמם תה במגוון טעמים.

שימו לב לתקינות הציוד של העובדים

חשוב לדאוג לעובדים לתנאים נוחים בעבודה. בדקו כי הכיסאות של העובדים נוחים, כי המחשבים עובדים וממוקמים בצורה טובה, כי האור והאוויר הטבעי נכנס מהחלונות באופן נעים לשטח עבודתם, כי התאורה תקינה ואם לא, יש להוסיף תאורה במשרד כמו גם שלטי תאורה מתאימים ותקינים. בנוסף יש לוודא כי כל הציוד שהופך את העבודה במשרד הינו בטיחותי, נוח ותקין.

נגישות