עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

צעדים ראשונים בענף הטכנולוגיה: הכירו את הקורסים של רשות החדשנות

סוכנות החדשנות הישראלית או רשות החדשנות, מקדמת חדשנות במדינה באופן שיטתי. חדשנות מתחילה פעמים רבות מרכישת ידע וכך גם העברת החדשנות, מרעיונות על הנייר למוצרים ושירותים מצליחים בשטח. ללא ידע מתקדם, אין חדשנות. כיצד רוכשים ידע זה? קורים טכנולוגיים הם בין האמצעים הבסיסיים והחשובים ביותר לכך. כיצד רשות החדשנות מתקשרת לכך?

מגוון קורסים, להיכרות עם עולם הטכנולוגיה

ישנם כמה גופי הכשרה בולטים בעולם הטכנולוגיה המקומי, אשר מקבלים תמיכה ממשלתית עבור תוכניות לימוד שונות. זאת, מגופים כגון רשות החדשנות, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ומטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי. באמצעות הלימודים האלה, ניתן לרכוש ידע חדש ושימושי, אשר יכניס אתכם לעולם הטכנולוגיה. חלק מהקורסים בסיסי וחינמי. אחרים מתקדמים או בתשלום או גם וגם. באילו קורסים מדובר?

בסיסי ובחינם

אם נתחיל מקורסים שמוצעים בחינם והם קורסים בסיסיים יחסית, אלה כמה דוגמאות ממה שמציעה "קמפוס IL”:

  • צעדים ראשונים במדעי המחשב – רכישת ידע בסיסי על עולם מדעי המחשב.
  • פייתון למתחילים ולמתקדמיםפייתון היא שפת תכנות וותיקה ונפוצה מאוד.
  • ++C – עוד שפה בולטת ביותר, אשר רבים מתחילים לימודי תכנות ממנה.
  • איך עובד האינטרנט – ידע בסיסי על התנהלות רשת האינטרנט. רבים משתמשים בה ביום יום, אך לא יודעים למעשה כיצד זה עובד "מאחורי הקלעים".
  • אלגוריתמי ניווט – אלגוריתמיקה הוא נושא חשוב ביותר בעולם התוכנה. תוכנות עושות את "עבודתן" באמצעות אלגוריתמים, שהם מעין מקבילה טכנית לאופן החשיבה האנושית. כמו אצל בני אדם, ניתן לחשוב על הדברים באופנים שונים. חלקם יעילים יותר וחלקם פחות. זהו תחום חשוב, מעניין ומאתגר למדי.

 

 

Data Science ב-Experis Academy

קורס אשר מוצע בלמידה מקוונת מהבית והוא עוסק במה שמכונה "ביג דאטה". אלה מאגרי מידע גדולים במיוחד ומצבים, שבהם מידע מצטבר במערכות מחשוב בקצב גבוה, בנפחים גדולים מהרגיל ובגיוון רב של סוגי המידע. כיצד מנתחים זאת ביעילות? זהו אכן אתגר ויש לכך שיטות ופתרונות שונים. בקורס לומדים נושאים כגון עיבוד מאגרי נתונים, טיוב נתונים, שימוש בכלי ניתוח נתונים, כלים סטטיסטיים ומודלים שונים לטיפול בנתונים. הקורס כולל גם נושאים מתקדמים יותר, כגון בניית אלגוריתמים בתחום למידת מכונה.

קורס תכנות Fullstack בחברת Infinity Labs R&D

Infinity Labs R&D היא חברה מבית Matrix והקורס מיועד במיוחד למי שאיבדו מקום עבודה ולסטודנטים.

הוא ניתן בחינם, עם אפשרות של העסקה בחברה זו לאחר סיומו בהצלחה. המונח המיוחד פול סטק, מתייחס לשילוב של שני מונחים אחרים מעולם התוכנה והמחשוב: front end ו-back end. מדובר על הסתכלות על מערכות מחשוב, מנקודת מבט של המשתמש בהן (front end) או של מה שמתרחש בעיקר "מאחורי הקלעים" מבחינתו (back end).

קורס הגנת סייבר ב-ITC

זהו קורס מקצועי שמטרתו השתלבות בחברות אבטחת מחשוב. בקורס נלמדים נושאים תאורטיים ומעשיים בהקשר זה, בהם פרצות שתוקפים עשויים לנצל במערכות מחשוב, ניתוח של ניסיונות התקפה, דרכי התגוננות ועוד. בסיום הקורס עושים פרויקטים לימודיים בחברות הייטק מובילות, שבהן תהיה גם האפשרות לעבוד בהמשך. כמובן, אבטחת מחשוב (“סייבר") הוא נושא חיוני תמיד. היכן שיש מחשוב, יש ניסיונות התקפה עליו מדי פעם ולאור חשיבות המחשוב, חיוני לספק אבטחה חזקה. מורכבות הנושא היא כיום ברמה כזו, שחייבים אנשי מקצוע מיומנים לטפל בכך. מבחינה זו, גם נראה שמדובר על מקצוע עם עתיד בטוח למדי.

לסיכום

בחירה חכמה של קורסים מסוג זה, עשויה להיות תחילתה של דרך מעניינת מאוד ואף קריירה מקצועית חדשה, מתגמלת ומספקת.

נגישות