עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

נוסעים לנסיעת עסקים בארצות הברית? אל תשכחו להנפיק ויזה מתאימה!

חלק בלתי נפרד מנסיעת עסקים לארה"ב מחייבת השלמת ביצוע של הליכים שונים, כמו למשל הנפקה של ויזה. כידוע, אזרחי ישראל אינם יכולים להיכנס לגבולות ארצות הברית ללא ויזה מתאימה, כאשר אנשי עסקים שמעוניינים להגיע לתקופה קצרה או ארוכה נדרשים לבצע את ההליך אל מול שגרירות ארה"ב. אם אתם בדיוק מתכננים נסיעה לארה"ב, הגעתם למקום הנכון. במדריך זה נציג לכם את כל המידע החשוב ביותר, רגע לפני שעולים על הטיסה. מוכנים? בואו נתחיל!

ויזת עסקים לארה"ב – כל מה שצריך לדעת

לטובת פעילות עסקית המתבצעת בגבולות ארה"ב, נדרש מכל אזרח ישראלי לגשת להליך של הנפקת ויזה, בהתאם לסוג הביקור. אם אתם למשל עתידים להיפגש עם שותפים עסקיים לטובת חתימה על חוזה וצריכים להגיע לארה"ב לתקופה קצרה, הוויזה אותה אתם יכולים לקבל היא ויזה מסוג 1B. אם אתם סוחרים, מדובר בוויזה מסוג 2-E או ויזת משקיע (שנכנסה לתוקף במאי 2019) ונקראת ויזה 2E. מדובר בוויזות המיועדות בעבור ישראלים שרוצים לקדם את העסקים בארה"ב, הוצאת ויזת עסקים לארצות הברית מתבצעת במסגרת של מספר שלבים. בשלב הראשון אתם צריכים למלא את הטפסים דרך האתר של שגרירות ארה"ב, וכן להמציא מסמכים המוכיחים כי אתם עתידים לטוס בשביל פעילות עסקית. שימו לב כי לאחר תשלום של אגרת הוויזה, השלב הבא הוא לקבוע תור לשגרירות ארה"ב בישראל הממוקמת בעיר ירושלים או תל אביב, לטובת ראיון שרק בסיומו ניתן יהיה להשאיר את הדרכון, ולקבל את הוויזה לאחר אישור הבקשה למשך תקופה המוקצבת מראש.

מה ההבדל בין שכירים לעצמאיים לטובת הוצאת ויזה?

במידה ואתם שכירים שנוסעים מטעם העבודה, רצוי להוסיף למסמכים שאותם אתם מגישים לשגרירות גם מכתב מטעם מקום העבודה עם חתימה של המעסיק וכן ציון של משך זמן השהות, המטרה של הנסיעה וכן תלושי משכורת אחרונים שמוכיחים כי אתם לא מתכננים להישאר בארה"ב מעבר לפרק הזמן הנקוב. במידה ואתם עצמאיים, שימו לב כי אתם צריכים להוסיף למסמכים את רישיון העסק וכן אישור חתום מצד רואה החשבון אודות האופי הפעילות העסקית – האם מדובר בעוסק פטור או עוסק מורשה, וכן פעילות רשומה כחוק. ככל שתוכלו לאסוף יותר מסמכים התומכים בפעילות כמו למשל הזמנה לכנס או לפגישה, כך ניתן יהיה להגדיל את הסיכויים לאישור והנפקה של ויזת עסקים.

 

 

מדוע ליווי מקצועי הוא מומלץ?

מאחר ומדובר בוויזה מיוחדת המיועדת באופן ספציפי בעבור אנשי עסקים, רצוי ליצור קשר עם חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום, לטובת ליווי אישי המתבצע עוד משלב הגשת הטפסים ועד לתיאום ראיון בשגרירות ארה"ב. חברה כזו תדע לספק לכם מענה מקיף לכל אורך הדרך, מה שיכול לחסוך לכם לא מעט התעסקות מיותרת וגוזלת זמן. חשוב להבין כי כל טעות  ולו הקטנה ביותר במילוי הטפסים עלולה להוביל לדחייה של הבקשה ובהתאם לכך גם עיכוב שעלול להוביל לנזק תדמיתי אל מול השותפים העסקיים שלכם. על כן, פנייה לחברה כמו למשל liberty usa מהווה הזדמנות נהדרת בעבורכם ליצור מענה המתבצע מצד חברה מובילה בתחומה שהצליחה לסייע לאלפי בעלי עסקים לקבל את הוויזה.

לסיכום

אם אתם מתכננים לטוס לארה"ב לצרכי עסקים, צריך לקחת בחשבון כי הנפקה של ויזה היא חלק בלתי נפרד. מאחר ואתם לא רוצים למצוא את עצמכם בדקה ה-90 ללא יכולת לטוס, זה הזמן להתחיל בהליך ובליווי של חברה המתמחה בתחום, כחלק מהליך של הנפקת ויזה.

נגישות