עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

מתי עסקים וארגונים זקוקים לשירותי נוטריון?

אם אתם בעלים של עסק, חברה או ארגון כל שהוא, אין לנו ספק שלא תוכלו לעשות צעד אחד נוסף ללא שירותיו של נוטריון מקצועי ומוסמך. במאמר הבא נסביר מתי עסקים וארגונים זקוקים לשירותי נוטריון, למה חשוב לבחור בנוטריון מוסמך וכמה זה יעלה לכם.

תרגום חוזים ומסמכים

אם למשל אתם עומדים לסגור עסקה עם חברה מחו"ל ונדרשים להציג בפניה מסמכים שכתובים אך ורק בשפה העברית, אתם צריכים איש מקצוע שעוסק בתחום הזה של תרגום מסמכים. תפקידו של הנוטריון במקרה הזה יהיה גם לתרגם לכם את המסמך וגם לתת לו תוקף משפטי שיהפוך אותו לרשמי ורלוונטי עבור העסקה. אגב, אתם לא חייבים לשלוח את התרגום לנוטריון עצמו, בהחלט תוכלו לעשות את זה באמצעות מתרגם פרטי ועם זאת, הנוטריון, שדובר את השפה, יצטרך לעבור על המסמך ולאשר אותו.

אימות חתימות במסמכים

בתור בעלים של חברה או ארגון אתם ודאי נדרשים מידי פעם לחתום על מסמכים שונים. תפקידו של הנוטריון הוא לאמת עבורכם את החתימות במסמכים, בתצהירים ובתעודות, על מנת שאלה יהיה קבילים בבית המשפט. למעשה, ללא שירות של נוטריון מקצועי לא תוכלו להתקדם ולחתום על שום מסמך הנחתם בינכם לבין גופים אחרים.

אימות העתקים

אם אתם נדרשים להציג העתקי מסמכים לגוף או חברה כאלה ואחרים, אתם תצטרכו את שירותיו של הנוטריון על מנת שזה יצהיר על נכונות המסמך כהעתק. כל עוד העתק המסמך לא עבר בדיקה של נוטריון והוא לא הצהיר שההעתק הזה הוא נכון ואמין, לא תוכלו להגיש אותו או לבצע בו כל שימוש.

הנפקת ייפויי כוח

אתם אמנם הבעלים של העסק או הארגון, אבל אתם לא יכולים לנהל אותו לבד. לכן, יש מגוון רחב של פעולות שתצטרכו שמישהו אחר יבצע עבורכם. כשאנחנו מדברים על ייפוי כוח אנחנו מתכוונים לאישור נוטריוני לביצוע פעולות שונות בחשבון של העסק או הארגון, הפקדות של כספים ועוד פעולות רגישות כאלה ואחרות שיכולות להשפיע על העסק שלכם.

מתי עסקים וארגונים זקוקים לשירותי נוטריון?

למה חשוב לפנות לנוטריון מוסמך?

על מנת לקבל תוקף משפטי ורשמי לכל המסמכים שאתם מפיקים או חותמים עליהם, אתם חייבים לבחור בשירות של נוטריון מוסמך בלבד. לפני הכל, אתם צריכים לוודא שלנוטריון שאתם בוחרים יש רישיון בתוקף ושהוא פעיל לעבודה בישראל. בנוסף, אתם חייבים לוודא מראש שמדובר בנוטריון מקצועי מאד, מנוסה וותיק בתחום. זה ממש לא הזמן לבחור נוטריון צעיר שאין לו ניסיון בשירות שאתם רוצים שהוא יבצע עבורכם, אתם עלולים לחוות עוגמת נפש לא קטנה.

כמה עולה שירות של נוטריון?

נוטריונים נוהגים לגבות שכר טרחה עבור השירות שהם מספקים, שכר שקבוע בחוק ולא ניתן לשנות אותו. לכן, לפני שאתם ממהרים לבחור את הנוטריון, כנסו למחירון המומלץ לצרכן ובדקו כמה אתם אמורים לשלם עבור השירות. במקרים בהם הנוטריון דורש שכר טרחה גבוה יותר, דרשו לדעת מראש מהיכן נובע הפער.

אלה המחירים עבור השירותים הנפוצים בתחום: עבור אישור נכונות תרגום תצטרכו לשלם 247 ₪ למסמך של עד 100 מילים. עבור אישור העתק צילום מסמך תצטרכו לשלם 77 ₪ לעמוד הראשון ובעבור כל עמוד נוסף 6 שקלים. עבור אימות חתימה תצטרכו לשלם 195 לעמוד יחיד כחותם ראשון. עבור אישור תצהיר תצטרכו לשלם 198 ₪ למצהיר ראשון ו- 78 ₪ לכל מצהיר נוסף.

לסיכום, אין ספק שבתור עסק או ארגון אתם חייבים לשכור את שירותיו של נוטריון מקצועי באופן שוטף, בין אם בעבור תרגום מסמכים, מתן תוקף משפטי ורשמי ועוד.

נגישות