עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

סטרס בעבודה: פתרונות טבעיים שכדאי לעובדים להכיר

העבודה שלנו יכולה להיות מלחיצה. במקום זה מצפים מאיתנו להישגים, אנו צריכים להראות ביצועים, ומה לעשות: זה המקום בו אנו מבלים את רוב שעות היום. מצב זה יכול להיות מלחיץ ולהוביל לחרדות. אז איך מפחיתים מתח בעבודה? הנה מספר שיטות:

טיפול בחדר מלח

חדר מלח נחשב  פתרון שיכול לסייע למי שזקוק לכך. חדרי מלח הם אלטרנטיבה טבעית ומרגיעה עבור אנשים שמרגישים שהם צריכים הרגעה, הפחתה במתח, מרחב נשימה גדול יותר וטיפול בבעיות בריאות. לעיתים, הסטרס שלנו נובע מנחיריים סתומים, מעברי נשימה שצריכים פתיחה, צינון ושפעת, ואין כמו חדר מלח כדי להקל בכול הסימפטומים האלה. בחדרים כאלה העשויים 98 אחוז מלח תמצאו רצפה תקרות וקירות עשויות מלח טבעי, תרסיסי מלח טבעי המרוססים באוויר ומרפים את הגוף כמו גם שהתרסיסים ושהייה בחדר מלח פותחים את הסמפונות ואת מעברי האף, מעולים לשמירה על הריאות ושיפור בריאות הגוף. בחדר כזה מפזרים חלקיקי סודיום כלוריד שנעים בין 0.5 ל-5 מיקרון, מה שמאפשר התאמת ריכוז המלח עבור כל אחת ואחד שמגיעים לטיפול.

ביצוע מתיחות כל שעה

מי שמנהל אורח חיים יושבני כדאי שיבצע כל יום מתיחות לשחרור הגוף בכל שעה עגולה. קומו מהכיסא, מתחו את הצוואר ימינה ושמאלה, הרימו מעלה את הכתפיים ושמטו אותן, מתחו את כל הגוף כשאתם יורדים עם הראש חוליה אחר חוליה מטה וחוזרים באיטיות מעלה. מתיחות ישחררו משמעותית את המתח בגוף.

עיסוי רפואי

עיסוי רפואי שמבצעים פעם בחודש יכול להקל על מתחים בזמן עבודה. עיסוי רפואי מתבצע על ידי מעסים מומחים שיודעים על איזה נקודות ללחוץ ואיזה שרירים למתוח כדי להקל על סטרס. עיסוי שכמות, גב, כתפיים ואפילו חלקים מסוימים בצוואר ובראש יכול להקל משמעותית על מתח שנאצר בגוף בזמן העבודה.

סטרס בעבודה: פתרונות טבעיים שכדאי לעובדים להכיר

הרבו בשתיית מים

דאגו לשתות הרבה מים. שתית מים מכניסה חמצן חיוני לגוף ותעזור להזרים דם בגוף ובכך להכניס אנרגיה ורגיעה לשרירי הגוף. הכניסו נוזלים נוספים לגוף כמו חליטת תה מריעה עשויה צמחי מרפא כמו תימין, רוזמרין, ג'ינג'ר, מרווה, נענע ושאר עלים שמרגיעים את המחשבה ויוצרים ריכוז לצד שלווה.

אכלו בריא ושמרו שימרו על תזונה נכונה

כאשר אנחנו נמצאים בעבודה אנחנו מנסים להפיג מתח על ידי אכילה רגשית ובד בבד להכניס אנרגיה לגוף באמצעות צריכת סוכר בכמות גבוהה. אבל עליה וקוץ בה משום שסוכר מעובד אולי יעורר את הגוף לכמה דקות אבל מייד לאחר מכן יגרום הרגשת כבדות ונפיחות, לכן כדאי להיעזר באנרגיה שמגיעה ממקורות אחרים כמו שקדים, אגוזים, פירות ושאר מאכלים שנחשבים בריאים יותר.

תרגול מדיטציה והרפיה

נסו למצוא חמש דקות ביום לתרגול מדיטציה. זה יכול להיות בשעות הבוקר, בהפסקת צוהריים, בשעות הערב ואפילו במקלחת! מדיטציה תעזור לכם להוריד סטרס וחרדות בצורה טובה. מדיטציית מיינדפולנס עוזרת מאוד להרפיה שחרור ממתחים ותסייע לכם לעבור את יום העבודה בצורה הרבה יותר רגועה. באמצעות שיטות כאלה ואחרות אפשר לצלוח את יום העבודה ללא מתחים וחרדות מיותרות.

חלוקת זמן נכונה

חלקו את הזמן שלכם בצורה נכונה. כדאי להתעורר מוקדם יותר מן הרגיל כדי לעבור את הבוקר בטוב עם קפה לצד פרי או פרוסת לחם שחור מרוחה בגבינה. מתחו בבוקר את הגוף ואם יש לכם אופציה ללכת לעבודה ברגל או לבצע אימון בחדר הכושר לשחרור דופמין בגוף, זה יהיה מעולה! חלקו את המשימות שלכם בטבלה מסודרת מהחשובה ביותר עד הזניחה, והעניקו עדיפות לדברים חשובים. כך תוכלו להגיע למקום העבודה כשאתה רגועים, משוחררים ושלווים.

נגישות