עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

6 סיבות להשקיע בבחירת ספק האינטרנט של העסק שלכם

לכאורה, מה כבר יש לחשוב לגבי בחירת ספק אינטרנט? כולם אותו דבר פחות או יותר, לא? אז זה הוא שלא! ממש לא! עבור עסקים במיוחד, מוטב לבצע בחירת ספק אינטרנט בצורה חכמה ובתשומת לב רבה. מדוע? הנה שש סיבות טובות:

כי גם זה ספק!

עסקים מתוחכמים עוסקים בין השאר ב"ניהול ספקים" מקצועי ומחושב. ספק אינטרנט דוגמת חברת itc עשוי להציע לא מעט שירותים עסקיים חשובים, גם מעבר לחיבור לרשת האינטרנט. עוד מעט נרחיב על כך. אך גם לו היה מציע רק חיבור לרשת האינטרנט וגם בהנחה שחיבור כזה הוא עניין פשוט מאוד (והוא לא!), עדיין מדובר בספק עסקי. ספק כזה, כדאי לעסקים תמיד לבחור בצורה שיטתית ובחוכמה.

חשיבות חיבור האינטרנט

עסקים תלויים כיום במידה רבה בזמינות ובאיכות חיבור האינטרנט שלהם. זו היא עובדה טכנית, בעלת השלכות עסקיות משמעותיות מאוד. פירוש הדבר בין השאר, הוא שאתם חייבים לעצמכם עבודה עם ספק אינטרנט אמין ואיכותי. השקעה בכך היום, תחסוך לכם טרחה וזמן במקרי התקלות, אשר במוקדם ובמאוחר מתרחשות בכל חיבור אינטרנט. לא בהכרח אגב באשמת הספק. חיבור אינטרנט אמין, שהוא זמין באופן רצוף וגם במהירות הרצויה, יבטיח "המשכיות עסקית" ופעולה חלקה. ההיפך מכך – שיבושים חוזרים ונשנים והתאוששות איטית מתקלות, יהיו מתכון בטוח לפגיעה בפעילותם העסקית. פעמים רבות, חיבור האינטרנט חשוב גם למתן השרות שלכם ללקוחותיכם. במקרים כאלה, כשלים בחיבור עשויים לפגוע משמעותית בתדמיתכם.

לכאורה, מה כבר יש לחשוב לגבי בחירת ספק אינטרנט? כולם אותו דבר פחות או יותר, לא? אז זה הוא שלא! ממש לא! עבור עסקים במיוחד, מוטב לבצע בחירת ספק אינטרנט בצורה חכמה ובתשומת לב רבה. מדוע? הנה שש סיבות טובות: כי גם זה ספק! עסקים מתוחכמים עוסקים בין השאר ב"ניהול ספקים" מקצועי ומחושב. ספק אינטרנט דוגמת חברת itc עשוי להציע לא מעט שירותים עסקיים חשובים, גם מעבר לחיבור לרשת האינטרנט. עוד מעט נרחיב על כך. אך גם לו היה מציע רק חיבור לרשת האינטרנט וגם בהנחה שחיבור כזה הוא עניין פשוט מאוד (והוא לא!), עדיין מדובר בספק עסקי. ספק כזה, כדאי לעסקים תמיד לבחור בצורה שיטתית ובחוכמה. חשיבות חיבור האינטרנט עסקים תלויים כיום במידה רבה בזמינות ובאיכות חיבור האינטרנט שלהם. זו היא עובדה טכנית, בעלת השלכות עסקיות משמעותיות מאוד. פירוש הדבר בין השאר, הוא שאתם חייבים לעצמכם עבודה עם ספק אינטרנט אמין ואיכותי. השקעה בכך היום, תחסוך לכם טרחה וזמן במקרי התקלות, אשר במוקדם ובמאוחר מתרחשות בכל חיבור אינטרנט. לא בהכרח אגב באשמת הספק. חיבור אינטרנט אמין, שהוא זמין באופן רצוף וגם במהירות הרצויה, יבטיח "המשכיות עסקית" ופעולה חלקה. ההיפך מכך - שיבושים חוזרים ונשנים והתאוששות איטית מתקלות, יהיו מתכון בטוח לפגיעה בפעילותם העסקית. פעמים רבות, חיבור האינטרנט חשוב גם למתן השרות שלכם ללקוחותיכם. במקרים כאלה, כשלים בחיבור עשויים לפגוע משמעותית בתדמיתכם. בגלל סיכוני האבטחה איומי אבטחה הם אולי לא הדבר המרכזי שמטריד עסקים, מאחר שכל עוד הכול בסדר, הם נראים כסיכון בעל סבירות נמוכה. זה גם לא נושא שמספק הכנסות לעסק, אלא מהווה לכאורה רק מקור להוצאות. אלא שאם וכאשר אירוע אבטחה חמור מתרחש, הוא עשוי להזיק לעסק מאוד, בבת אחת. זאת, הן בשיבוש פעילותו השוטפת, הן בהוצאות כספיות כבדות ומפתיעות (דמיינו למשל מקרה של סחיטה) והן בפגיעה חמורה שאפשרית בתדמית העסק. המסקנה המעשית מבחינת בחירת ספקים, היא תמיד לקחת בחשבון גם את היבט האבטחה. במקרה של ספק חיבור לאינטרנט, itc ספק אינטרנט אשר למשל מציע גם כמה עזרי אבטחה. כמובן, עוד לפני כן, שירותי הספק הבסיסיים צריכים להיות אמינים ומאובטחים. עבור תמיכה איכותית חיבור האינטרנט הוא מסוג הדברים, שלרוב עובדים ברקע ועובדים היטב, מבלי הצורך להתעסק איתם יותר מדי. מצד שני, אם כאשר יש תקלה או סיבוך טכני כלשהו, עסקים לא יכולים להרשות לעצמם לבזבז יותר מדי זמן מסביב לכך. לכן, תמיכה טכנית איכותית וזריזה של הספק, היא חיונית. עבור המומחיות כל עסק עובד עם מחשוב פנימי. גם כיום עם ההיצע הרחב של "שירותי ענן", אי אפשר בכלל בלי קצת מחשוב פנימי משלכם. אחת הדרכים לפשט זאת, היא להעביר טיפול בנושאים שאינם בליבה העסקית שלכם, לגורמים חיצוניים מתמחים. אם מדובר בשירותי תקשורת למשל, כדאי להשאיר זאת לחברה שמתמחה בתקשורת לעסקים. לשם איחוד ספקים לעתים, ספק אינטרנט מציע מלבד החיבור לרשת האינטרנט, עוד שירותים נוספים לעסקים. זו היא הזדמנות, לצמצם את מספר הספקים אשר אתם עובדים איתם. בתור ספק itc הוא ספק מוביל בתחום האינטרנט, אך הוא למשל מציע גם לא מעט דברים אחרים. לכן, כדאי תמיד לבדוק זאת ולקחת שירותים משלימים כאלה בחשבון. לסיכום הסיכום פשוט: בהחלט כדאי להשקיע בבחירת ספק האינטרנט לעסק שלכם!

בגלל סיכוני האבטחה

איומי אבטחה הם אולי לא הדבר המרכזי שמטריד עסקים, מאחר שכל עוד הכול בסדר, הם נראים כסיכון בעל סבירות נמוכה. זה גם לא נושא שמספק הכנסות לעסק, אלא מהווה לכאורה רק מקור להוצאות. אלא שאם וכאשר אירוע אבטחה חמור מתרחש, הוא עשוי להזיק לעסק מאוד, בבת אחת. זאת, הן בשיבוש פעילותו השוטפת, הן בהוצאות כספיות כבדות ומפתיעות (דמיינו למשל מקרה של סחיטה) והן בפגיעה חמורה שאפשרית בתדמית העסק. המסקנה המעשית מבחינת בחירת ספקים, היא תמיד לקחת בחשבון גם  את היבט האבטחה. במקרה של ספק חיבור לאינטרנט, itc ספק אינטרנט אשר למשל מציע גם כמה עזרי אבטחה. כמובן, עוד לפני כן, שירותי הספק הבסיסיים צריכים להיות אמינים ומאובטחים.

עבור תמיכה איכותית

חיבור האינטרנט הוא מסוג הדברים, שלרוב עובדים ברקע ועובדים היטב, מבלי הצורך להתעסק איתם יותר מדי. מצד שני, אם כאשר יש תקלה או סיבוך טכני כלשהו, עסקים לא יכולים להרשות לעצמם לבזבז יותר מדי זמן מסביב לכך. לכן, תמיכה טכנית איכותית וזריזה של הספק, היא חיונית.

עבור המומחיות

כל עסק עובד עם מחשוב פנימי. גם כיום עם ההיצע הרחב של "שירותי ענן", אי אפשר בכלל בלי קצת מחשוב פנימי משלכם. אחת הדרכים לפשט זאת, היא להעביר טיפול בנושאים שאינם בליבה העסקית שלכם, לגורמים חיצוניים מתמחים. אם מדובר בשירותי תקשורת למשל, כדאי להשאיר זאת לחברה שמתמחה בתקשורת לעסקים.

לשם איחוד ספקים

לעתים, ספק אינטרנט מציע מלבד החיבור לרשת האינטרנט, עוד שירותים נוספים לעסקים. זו היא הזדמנות, לצמצם את מספר הספקים אשר אתם עובדים איתם. בתור ספק itc הוא ספק מוביל בתחום האינטרנט, אך הוא למשל מציע גם לא מעט דברים אחרים. לכן, כדאי תמיד לבדוק זאת ולקחת שירותים משלימים כאלה בחשבון.

לסיכום

הסיכום פשוט: בהחלט כדאי להשקיע בבחירת ספק האינטרנט לעסק שלכם!

נגישות