עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

השקעות נדל"ן בפורטוגל: מדריך למשקיעים באחד היעדים החמים לישראלים

השקעות נדל"ן בפורטוגל

כבר תקופה שהישראלים מבינים שאם יש להם בצד כמה עשרות אלפי שקלים מיותרים, כדאי להם להפנות אותם להשקעת נדל"ן, ולא השקעה כחול לבן, אלא השקעה מעבר לים. כיום כאשר מחירי הנדל"ן בארץ במגמת עלייה וכיום כאשר קשה למצוא פרויקטים שמובילים לתשואה גבוהה, מאוד מעניין לבחון אופציות אחרות עבור השקעה, ופה השקעת נדל"ן בפורטוגל מתגלה כאופציה כדאית. נשמע מעניין? מוזמנים לקבל פרטים נוספים לצד טיפים חשובים.

מאז 2014 פורטוגל במגמת צמיחה

אם אתם זוכרים את פורטוגל שמלפני עשור, הגיע הזמן שתעדכנו. אומנם פורטוגל ידעה שנים לא פשוטות והמשבר של שנת 2008 פגע בה קשות. עם זאת, פורטוגל מצאה את הדרך לקום על הרגליים, כך שכיום המצב בה שונה לגמרי. היו אלו רפורמות חדשות שנכנסו לתחום הכלכלה, היו אלו הטבות המס שניתנו לתושבים (כולל פטור מס על השכרת דירה) וכמובן שגם הייתה זו התמיכה ההיקפית של האיחוד האירופאי, כך שאט אט התמונה השתנתה. כיום מורגשת מגמה חדשה. ישנה עליית מחירים ותנופה רעננה של פיתוח. לאור כל זאת שיעורי האבטלה מתמתנים, המשק נהיה יותר תחרותי ומורגשת התעניינות מקיפה בתחום הנדל"ן, התעניינות שממזמן כבר אינה רק מקומית. מבקשים להבין במה מומלץ להשקיע בתחום הנדל"ן בפורטוגל? אספנו עבורכם מספר המלצות שוות!

2 ערים מרכזיות

לפני שנסביר באלו פרויקטים מוטב להשקיע ביעד פורטוגל, נעצור לחדד עובדה חשובה שנוגעת למשקיע הישראלי. בשנים האחרונות לא מעט ישראלים הצליחו להשיג דרכון פורטוגלי, כך שהקהילה המקומית התחזקה – יש יותר קשרים ישראליים. נוסף לכך, העובדה שפורטוגל פתחה את שעריה בפני מגורשי ספרד רק סייעה לשוק הנדל"ן המקומי לפרוח. כיצד אם כן ניתן להרוויח? ההמלצה היא להתמקד בשתי הערים המרכזיות: העיר ליסבון (עיר הבירה) ופורטו (נחשבת כהבטחה שרק מחכה לפריצה). הן בליסבון והן בפורטו ניתן למצוא דמי שכירות שנעים בין 500 ל1300 יורו, כאשר התשואה הממוצעת עבור נכס להשקעה היא בערך 7% בשנה. עוד ראוי לדעת שבליסבון נכנס מאוד חזק המודל של השכרה קצרת טווח, מודל שמוביל לתשואה מאוד גבוהה שיכולה לטפס עד ל80% רווח (לאחר ניכוי דמי ניהול).

פוטנציאל אדיר

אם נלמד אודות הפוטנציאל המקומי ממה שקורה מסביב, נמצא שממש כפי שמרכזים של ערים אחרות פתאום הזניקו את המחירים, כך בדיוק גם צפוי לקרות בפורטו ובליסבון. עם זאת, מעבר להשקעה בדירות, גם רצוי להכיר אופציות השקעה נוספות. כך למשל שווה לבחון השקעה במרכזי מסחר וקניות שכבר כיום ביססו את המעמד שלהם, אם כי יש להיות סבלניים. התחזית הכלכלית היא שהביקוש הגדול יפרוץ רק בעוד כמה שנים, לאחר שהכלכלה המקומית תמשיך להתחזק.

השקעה שצופה לאופק – השקעה בשטחים חקלאיים

בפורטוגל לא חסרים שטחים כפריים שנראים כאילו נלקחו מתוך גלויה. מכאן שניתן לרכוש במחיר שנחשב זול חלקת אדמה גדולה שכוללת שטחים נרחבים ובית צמוד קרקע רחב ידיים, ופשוט ליהנות מבית קיט שמחכה רק לכם. עם זאת, במקרה זה יש לחכות לזמן הנכון כדי למכור את הנכס – נדרשים להיות סבלניים. שנסכם? מומלץ להשקיע בבתים להשכרה, בחנויות ובמבני משרדים שכבר כיום ממוקמים היטב, וכמובן שגם בדירות שנמצאות לצד מכללות ואוניברסיטאות. הרעיון הוא לנצל את המחירים הנמוכים שלפי כל התחזיות אמורים לזנק משמעותית בשנים הקרובות. כמו כן, אין לשכוח שפורטוגל חברה באיחוד האירופי ושכבר בימים אלו מורגשת מגמה יציבה בעליית מחירי הנדל"ן, כך שללא ספק מדובר בעיתוי נכון וחד פעמי לבצע השקעה נדל"נית בפורטוגל.

נגישות