עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

שכירים – הגיע הזמן גם לקבל! בדקו אם מגיע לכם החזרי מס

חלק בלתי נפרד מהתנהלות כלכלית נכונה מבוסס בין היתר על ביצוע של פעולות, כמו למשל בדיקה האם אתם עומדים בקריטריונים לטובת קבלת החזר מס לשכירים. למעשה, מדובר בסכום לא מבוטל שנכנס ישירות לחשבון הבנק שלכם, והוא מהווה הזדמנות מצוינת לא רק לנצל את ההטבה, אלא גם ליצור מענה המגיע לידי ביטוי בקבלת כספים שמגיעים לכם בעקבות תשלום מס גבוה מדי. כיצד תדעו האם גם אתם עונים על הקריטריונים? אנחנו כאן עם הפרטים.

קבלת החזר מס לשכירים – מהן הסיבות המרכזיות לקבלת החזר?

החזר מס הוא כסף שאותו אתם יכולים לקבל דרך תשלום המשכורת. כדאי להגיש את הבקשה להחזר מס במידה ולא עבדתם ברציפות במשך השנה, או כאשר עובדים במספר עבודות שונות ולא בוצע תיאום מס מדויק. סיבה נוספת היא נקודת זיכוי בעקבות הולדת ילד חדש, תשלום מזונות בעקבות גירושין אשר מהוות גם הוא בסיס לקבלת החזרי מס. במידה ואתם רוצים להגיש בקשה בעקבות יסוד סביר כי הניכוי של המס היה גבוה מדי לאורך השנה או לאורך שנים קודמות, נדרש להביא את טופס 106 ממקום העבודה לצד אישור על שינוי סטטוס משפחתי, תרומות או גירושין, מזונות או אישור על תשלום של קופות גמל וקרנות השתלמות ,כמו גם ביטוחי חיים ששולמו מחוץ למסגרת המשכורת החודשית, מתוך מטרה להגדיל את הסיכויים לקבלת ההחזר ישירות לחשבון הבנק. עוד מידע על החזרי מס מהווה דרך מצוינת בעבורכם להצטרף לאלפי שכירים אשר הצליחו לקבל את ההחזר בעקבות עמידה בקריטריונים.

יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון כי הגשת בקשה להליך של החזר עשויה להיות מאתגרת למדי, בייחוד על רקע התמודדות בירוקרטית עם רשויות המס. על כן, אפשרות שעומדת לפניכם היא לבצע את התהליך באופן עצמאי או בליווי מצד חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום ובוחנת את הנושא לעומק, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר למענה המגיע לידי ביטוי במסגרת של קבלת החזר ישירות לחשבון הבנק, וללא התעסקות מיותרת.

 

 

איך מגישים בקשה?

אפשר להגיש בקשה עד 7 שנים אחורה, במידה ואתם אכן עונים על הקריטריונים שנקבעו. בשביל להגיש את הבקשה נדרש להגיש את הטופס של החזר מס שאותו אפשר להוריד דרך האתר של רשות המיסים. כיום ניתן לקבל את השירות הזה בליווי מקצועי מצד המרכז להחזרי מס אשר מבצעת את התהליך בעבורכם, כל זאת מתוך מטרה לקצר את התהליך וכן להקפיד על מילוי של כל הפרטים כנדרש בחוק באמצעות מילוי של טופס 106 המרכז את כל תשלומי המעסיק לצד טפסים רלוונטיים אשר מוכיחים כי אתם זכאים לקבלת החזר, כמו למשל במקרה של תרומות שעלו על סך של כ-190 ש"ח. הצוות המקצועי של המרכז להחזרי מס יבחן את המקרה שלכם באופן פרטני, ובמידה ואכן נמצא כי אתם זכאים, ניתן יהיה לקבל את הכסף ישירות לחשבון הבנק.

לסיכום

בעבור שכירים שעברו עבודות במהלך השנה או שלא ביצעו תיאום מס, ניתן ואף רצוי להגיש כבר עכשיו בקשה להחזרי מס. כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לאתר של המרכז להחזרי מס, להשאיר פרטים ולאחר זיהוי על ידי נציג יתבצע הליך בדיקה שנועד להוביל למיצוי זכויות מלא אשר יוביל בסופו של דבר ליכולת להוביל לקבלת כספים, כאשר אפשר ואף רצוי להגיש בקשה לטובת החזר גם לשנים קודמות, ובהתאם לכך להגדיל את גובה ההחזר.

נגישות