עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

הג'וב הבא – והמפתיע: הירשמו לשוק ההון למתחילים והתחילו לסחור!

"לעשות כסף מהאינטרנט", "מהבית", “בזמנכם הפנוי" – מי לא שמע על רעיונות אלה? מי לא חשב על הכיוון הזה בהזדמנות כזו או אחרת? אך למרות שהאינטרנט הוא דבר חדש יחסית, מסתבר שיש מקור פרנסה ותיק הרבה יותר ממנו, אשר עונה כיום על כל הנקודות שהזכרנו – דרך האינטרנט, מהבית, בזמנכם הפנוי. אז לפני שאם מחפשים הזדמנויות ברעיונות כגון מסחר אלקטרוני או "נכסים דיגיטאליים" אשר יעבדו עבורכם, למה שלא תבדקו את האפשרות הבולטת תמיד, של השקעה בשוק ההון?

ה"להיט" הישן חדש

בעולם האינטרנט, שומעים חדשות לבקרים על הזדמנויות עסקיות חדשות. כל שני וחמישי, מתחלפת הפלטפורמה החדשה והאופנתית, צץ רעיון חדש, משתנים תחומים קיימים וכן הלאה. אבל דבר אחד נשאר יציב: השקעה בשוק ההון. זה לא מקרי. אם תחום זה לא היה מקור אפשרי ממשי מאוד להכנסות, הוא היה כבר נעלם מהעולם או לפחות תופס מקום שולי למדי כיום. במקום זאת, הנושא רק השתכלל תודות לאינטרנט ולחידושי מחשוב נוספים. לפני שתוכלו להיכנס לעולם המיוחד של ההשקעות בשוק ההון, תצטרכו לגשת לקורס שוק ההון למתחילים כדי לדעת איך לעשות זאת בצורה חכמה, בטוחה ויעילה. אם יודעים מה עושים, השקעות כאלה עשויות להיות מקור הכנסה טוב מאוד, לאורך זמן. לשם כך דרוש כמובן מעבר קורס איכותי.

מה זה שוק ההון?

מונחים כמו “בורסה”, "מניה" ו"שוק ההון" כולם שמעו, אך מי שלא משקיע, לרוב אינו מכיר לעומק נושאים אלה, את ההגדרות המדויקות ואת המשמעויות שלהם. בתור רקע תמציתי למדי, נציין כי מניות הן סוג של "ניירות ערך" אשר חברות מנפיקות לציבור. ניתן לרכוש מניות כהשקעה ובהמשך, למכור אותן ברווח, לאחר שערכן עלה. לעתים, בעלות על מניות מספקת גם רווחים מחלוקת רווחי החברה המנפיקה ("דיבידנדים”). חשוב לציין, שמניות אינן "נייר הערך" או אפיק ההשקעה האפשרי היחידי. גם "אגרות חוב" למשל הן סוג של נייר ערך. הנפקה ורכישת מניות, מתבצעת ב"שוק" שמכונה בורסה, אך זהו עקרונית שוק לכל דבר. מחפשים לקנות בזול, בדיוק כמו קילו עגבניות בשוק. ומאחר שהמשקיעים הם בעצם סוחרים, מנסים בהמשך למכור ברווח מרבי. עד כאן, עקרון פשוט ומוכר היטב. אבל הפשטות הזו עשויה להטעות. כי מעבר לכך, העניינים הופכים להיות מורכבים למדי. מחד, השקעה כזו בהחלט איננה "הימור", מאחר שהשינויים בערך מניה אינם נקבעים באופן אקראי. מאידך, לנסות ולנבא שינויים אלה דרך ניתוח הגורמים שעשויים להשפיע על כך, לגמרי לא פשוט. זאת, מאחר שישנם גורמים רבים למדי, כולל כאלה שאינם גלויים לכם. כך שלא צריך קורס בכדי לדעת לקנות קילו עגבניות. אבל בשביל לדעת להרוויח משוק ההון, צריך בהחלט!

 

 

מה לומדים?

בקורס איכותי בנושא זה, לומדים חומר רב ומגוון. בין השאר, נחשפים בו לנקודות חשובות כגון:

  • איך להרוויח – אף קורס לא יוכל להבטיח לכם רווחים בהשקעות. זה כבר תלוי בכם. אבל קורס טוב, בהחלט ילמד אתכם מה חשוב בפועל, בכדי לצמצם סיכונים להפסד ולהגביר סיכויים לרווח. החל משיטות קלסיות כמו גיוון בתיק ההשקעות ועד לטיפים טכניים שונים של בעלי הניסיון.
  • מקורות מידע שימושיים – ככל שיש ברשותכם יותר מידע שימושי והבנה כיצד להשתמש בו, כך תוכלו לקבל החלטות יותר טובות. בקורס תלמדו על מקורות כאלה, דוגמת מדדים מסייעים כמו “מדד שארפ” ו"מדד ת"א 25”.
  • כיצד זה נראה בפועל – לימוד ותרגול מעשי, של התהליכים שכרוכים בהשקעה בשוק ההון.
  • מגוון היבטים משלימים – יש לא מעט דברים ללמוד "מסביב". אתם תעבדו עם מחשבים ותוכנות ייעודיות לתחום זה. תצטרכו להכיר את המשמעויות מבחינת אינטראקציה עם הרשויות השונות, היבטי מס, בנקים וכדומה. תצטרכו גם להבין קצת בפסיכולוגיה של משקיעים (וזה חשוב יותר ממה שאתם עשויים לדמיין). יש הרבה מה ללמוד וכאן אולי חשוב להדגיש נקודה עקרונית: השקעה בשוק ההון זו עבודה של ממש, אשר דורשת גם השקעת לא מעט זמן.

לסיכום

השקעה בשוק ההון מחייבת יסודיות ורצינות. ממשו זאת כבר מהצעד הראשון שלכם בתחום זה, באמצעות הרשמה לקורס איכותי שמעבירים מקצוענים.

נגישות