עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

מסיימים את השבוע: הכירו את תפילות סוף השבוע

אם גם אתם שומרים שבת ומקפידים לקיים מצוות שונות, ובמקביל מנהלים קריירה עמוסה וענפה, אתם כנראה יודעים עד כמה הדברים הללו לעיתים מתנגשים אחד עם השני. מנהלים רבים מוצאים את עצמם לא אחת בנקודות חשובות, כשהם שמים שכלל לא הספיקו להתפלל ולקיים את המצוות החשובות. אם גם אתם מרגישים הרגשה דומה, חשוב מאד שתדעו שזה בסדר ואפילו הגיוני וסביר. העומס בחיים של כולנו בפרט בעבודה הוא כזה שלעתים לא משאיר לנו את הזמן לעשות את הדברים שחשובים לנו. עם זאת, כאשר מדובר על תפילות, שיבוץ קבוע שלהם בלו"ז במיוחד בסוף שבוע יכול למנוע את העניין הזה. על כן, אנו רוצים לעבור כעת על התפילות והברכות של סוף השבוע על מנת שגם אתם תוכלו לשבץ אותם בצורה נוחה בלוח הזמנים שלכם ולא תפספסו.

פרקי תהילים

קריאת תהילים היא אומנם לא חלק אינטגרלי בתפילות, אך עבור דתיים ומסורתיים רבים זוהי פעולה חשובה ביותר. גם אם אתם בעבודה עד מאוחר ואין לכם ספר תהילים באופן זמין, חשוב לדעת כי התכנים זמינים עבורכם אונליין. ניתן לקרוא באתר פרק תהילים ליום חמישי ולקרוא ישירות מהסלולרי כאשר לא מדובר על תפילות במהלך השבת. האפשרות הזו היא נוחה והיא יכולה למנוע מכם את המצב של שכחה.

תפילות השבת

ביהדות ישנה מצווה להתפלל שלוש תפילות בכל יום חול שהן כמובן תפילת שחרית בבוקר, תפילת מנחה בשעות הצהריים ותפילת ערבית בערב. בשבת עם זאת, ישנה תפילה נוספת שנקראת תפילת מוסף. תפילת המוסף באופן מסורתי היא תפילה שנהוג היה לומר שימי בית המקדש לכבוד עבודת בית המקדש. בימינו כאשר בית המקדש לא קיים, את התפילה יש לקיים לכבוד בית המקדש והיא נקראת גם תפילת "עבודה שבלב". זמן התפילה המסורתי הוא מתישהו שסמוך לשעה שבה נהוג היה להקריב את הקורבנות בבית המקדש. עם זאת, ישנה מחלוקת לגבי השעה הזאת עד היום – לכן נהוג להתפלל תפילת מוסף עד שבע שעות מהנץ החמה ביום שבת. עם זאת, במקרים בהם לא מספיקים אפשר להתפלל את תפילת המוסף עד לרדת החשיכה.

מסיימים את השבוע: הכירו את תפילות סוף השבוע

שחרית של שבת

כעת, בואו נדבר בכמה מילים על התפילות ה"רגילות" ואיך מתפללים ביום שבת.

שימו לב שלצד התפילה הרגילה, יש מסורות שונות לגבי כל תפילה. בשחרית למשל, מתחילים בקריאה של פסוקים מסוימים מנבואות הנחמה בספר ישעיהו. כמו כן משלבים תפילת עמידה, קריאה בספר התורה, הפטרה ורק אז סיום של התפילה. שימו לב שגם בתפילות הבאות יש שינויים שצריך להכיר.

מנחה של שבת

גם המנחה של שבת היא תפילה חשובה ביותר ושונה במהותה מהתפילה הרגילה בימי חול. בין היתר היא משלבת את קריאת הפסוק "אני תפלתי", קריאה בתורה, תפילת עמידה, "צדקתך צדק" וסיום התפילה.

ערבית של שבת

גם כאן כמובן יש שינויים לא קטנים ומתחילים את התפילה עם תוספות מסוימות וכן עם השמטות ספציפיות. ממשיכים עם ברכות קריאת שמע, תפילת עמידה ומכאן יש מנהגים שונים לכל זרם וזרם.

בשורה התחתונה – לפעמים קשה לשלב את כל התפילות וזה קשה במיוחד למנהלים ועובדים שעסוקים במיוחד בסוף השבוע. חשוב מאד לזכור שאם נבין בדיוק מהן התפילות החשובות ונשבץ אותן בלו"ז, זה יקל עלינו לדאוג שהן יקרו ולפני כניסת השבת גם ניתן לראות את כל התכנים החשובים אונליין. עקבו אחר הדברים ותצליחו לשמור על שגרת תפילה קבועה גם בסוף השבוע.

נגישות