עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

עובדים קשה: מאיזה גיל צריך לחשוב על העתיד?

המחשבה לגבי העתיד היא מחשבה מלחיצה למדי, בוודאי בגילאים צעירים שבהם נדמה כי העתיד עוד לפניכם. אולם, בעידן של היום צעירים רבים מבינים כי עבודה קשה היא לאו דווקא הנתיב שבו אפשר לנקוט לטובת יצירת עתיד כלכלי ואישי מזהיר, אלא תכנון מוקדם של אלמנטים רבים. ההמלצה של מומחים לתחום הכלכלה ההתנהגותית היא להתחיל לחשוב על העתיד החל מגיל 18, כחלק מהבנה כי בגילאים הצעירים הללו אפשר לגבש תוכנית פעולה לטווח הרחוק, תוך שימת דגש על אלמנטים שונים שיהפכו את העבודה הקשה גם למשתלמת. אולם, צריך לזכור כי כל עובד ובכל גיל יכול לבצע שינויים ולתכנן את עתידו, גם אם נראה כי אין לכך סיכוי.  מהם האלמנטים החשובים שכל עובד צריך לקחת בחשבון? להלן הפרטים:

חתימה על ייפוי כוח מתמשך

בעקבות המקרה של בריטני ספירס, רבים הבינו כי ייפוי כוח מתמשך הוא חשוב מאוד בעבור כל אדם, וזאת בשל היכולת לקבוע מראש באמצעות מסמך הקובע מי יהיה אחראי על הכספים והרכוש כאשר לא תהיו כשירים לכך מבחינה מנטלית ופיזית. מדובר במסמך חשוב מאוד בעבור כל עובד שרוצה לשמר את האינטרסים שלו כאשר לא יהיה מסוגל לכך מכל סיבה שהיא, ועל כן  ליווי מצד עורך דין המתמחה בתחום הינו חשוב ביותר לטובת עריכת המסמך וכן קביעת זהותו של המיופה, בהתאם לרצונכם האישי. ניתן לחתום על ייפוי כוח מתמשך בכל גיל מעל גיל 18. מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם כאנשים בוגרים לקבל החלטות כבר עכשיו

תכנון פיננסי באמצעות הפקדה לנתיבי חיסכון

חשיבה על העתיד חייבת לקחת בחשבון את נתיבי החיסכון שלכם. למעשה, בעידן שבו הריביות אפסיות בפק"מ ואילו התשואות של קופות הפנסיה נמצאות בשפל של כל הזמנים, הפקדה של כספים לנתיבי חסכון כמו פוליסת חיסכון, תיק השקעות מנוהל או קופת גמל להשקעה. מדובר בנתיבי חיסכון שיכולים להניב לכם תשואות נאות לכספים כמו גם הקלות במס, לטובת תכנון פיננסי המתבצע עוד בגילאים צעירים. גם עובדים שמשתכרים משכורות נמוכות יכולים להפקיד סכומים נמוכים למכשירי החיסכון הללו, ובהתאם לכך ליצור בעתיד אפיקים בהם ניתן להשתמש לכל צורך – החל מרכישת דירה, רכב, חופשה או סגירת המינוס. המטרה היא לגרום לכסף לעבוד בשבילכם, כבר עכשיו.

עובדים קשה: מאיזה גיל צריך לחשוב על העתיד?

תוכנית אסטרטגית

האם פעם חשבתם על הדרך שבה תזדקנו? הזדקנות היא תהליך טבעי שמתרחש מוקדם יותר מכפי שאתם מצפים, ועדות לכך ניתן למצוא אצל האנשים הקרובים לו שמספרים כיצד הזמן חלף ביעף. במקום לתת לזמן לעשות את שלו, אתם יכולים ליצור את עתידכם באמצעות תוכנית אסטרטגית שלוקחת בחשבון את הכישורים העסקיים שלכם ואת המטרות לשנים הבאות. נכון, אין מדובר בעניין פשוט אלא מורכב למדי ועל כן התייעצות עם יועץ אסטרטגי יכולה לעשות לכם סדר בראש ובהתאם לכך ליצור בעבורכם תוכנית פעולה סדורה שבמסגרתה תוכלו ליצור את העתיד, מבלי להמתין עד שיהיה מאוחר מדי.

לסיכום, מחשבות לגבי העתיד הן מחשבות מטרידות שלא פעם עלולות לגרום לתחושה של בלבול. אולם, בזכות שפע הידע המצוי בלחיצת כפתור כמו גם היכולת לבצע תהליכים כמו חתימה על יפויי כוח מתמשך בכל גיל מהווים הזדמנות נהדרת בעבורכם כעובדים מסורים ליצור מערך מאורגן לקראת העתיד, לכל צרה שלא תתרחש. אל תחששו לבקש ייעוץ ולפעול באמצעות ליווי מקצועי מצד אנשי מקצוע מנוסים ובעלי המלצות, כחלק מהבנה כי עבודה קשה אינה מגלמת בהכרח תגמול ישיר אלא נדרש לבצע צעדים שיבטיח כי העבודה הקשה שלכם תשתלם בטווח הזמן הקצר ובוודאי הרחוק.

נגישות