עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

מדפסת לעסקים קטנים: איך בוחרים דגם שמתאים לצרכים שלכם?

כמעט אין עסק כיום, שלא משתמש במדפסות, בהיקף כזה או אחר. גם עסקים קטנים זקוקים לכך, אלא שאצלם יש לא מעט מגבלות בנידון, כולל תקציבים מוגבלים ואפילו חוסר במקום פיזי עבור מדפסות גדולות. מה הפתרון לכך? כך תבחרו דגם, שבכל זאת יתאים לכל הצרכים שלכם:

עלויות בטווח הארוך

אם אתם מוטרדים בגלל עלויות החומרים המתכלים למדפסת ובמיוחד הטונרים, תשמחו לשמוע שיש לכך פתרון מצוין! הכוונה לטונרים תואמים, במחיר נמוך משמעותית ביחס למקוריים, אבל בהתאמה מלאה למדפסת. מבחינה טונר, בחירת מוצר שמתאים לדגם שלכם וגם לא קורע את הכיס, משנה דרמטית על עלויות המדפסת לטווח הארוך. בזכות זאת, גם דגמי מדפסת שנראו לכם יקרים מדי לרכישה או בשוטף, נראים כעת באור אחר לגמרי. משמע – הגדלת מבחר האפשרויות המשתלמות.

שילוב של גורמים רבים

שיקולי עלות מקלים על סינון ראשוני של האפשרויות. למרות זאת, הבחירה איננה פשוטה וחייבים לקחת בחשבון גורמים רבים בבחירת המדפסת. מדובר בשילוב של תכונות ויכולות שונות, במדפסות משולבות במיוחד, אך לא רק. לעתים קרובות היצרנים מתפשרים על יכולות מסוימות, משיקולי עלות סופית של המוצר ושיקולים נוספים. כך שאין מנוס מהתעמקות במפרטים והבנת השיקולים השונים. מצד שני, המבחר גדול והוא מאפשר בחירה מדויקת. Brother היא דוגמא ליצרנית בולטת בתחום זה. החברה מציעה מבחר דגמים גדול, שבתוכו בוודאי תוכלו למצוא את מה שאתם מחפשים. חשוב גם להבין את דפוסי השימוש שלכם בהדפסות. אם יש לכם נתונים מספריים כמו היקף ההדפסות החודשי, כמה מתוכן צבעוני וכדומה, הם עשויים לסייע מאוד.

לייזר או הזרקת דיו?

שאלה מרכזית וראשונית חשובה, היא האם לבחור במדפסת שמבוססת על טכנולוגית לייזר או על הזרקת דיו? התשובה לכך, תוריד מהשולחן חלק גדול מהאפשרויות. הבחירה הקלאסית לגבי עסקים בנושא זה, היא מדפסת הלייזר. זה לא אומר שמדפסות הזרקת דיו לא יתאימו לעסקים קטנים. רק חשוב להבין את היתרונות והחסרונות. מדפסות לייזר נחשבות אמינות ועמידות במיוחד לאורך זמן. מצד שני, מדפסות לייזר צבעוניות יקרות לרכישה ביחס למדפסות הזרקת דיו.

מדפסת לעסקים קטנים: איך בוחרים דגם שמתאים לצרכים שלכם?

לשלב או לא?

לכאורה, מדפסות משולבות הן הפתרון האידיאלי לעסקים קטנים, עם שילוב של כל הדרוש להם: מדפסת, סורק, "מכונת צילום" ופקס. אכן, עבור עסקים רבים זו הדרך הפשוטה להשיג את כל הדרוש, בפורמט זול יחסית וקומפקטי. עם זאת, גם למדפסות אלה יש חסרונות. העובדה שמדובר במכשיר אחד עבור כל השימושים, פירושה שרק עובד אחד בכל זמן יכול להשתמש בה. כמו כן, אם אחת היכולות מתקלקלת, כל המכשיר יילקח לתיקון. עוד היבט משמעותי, הוא שאין מבחר משמעותי של מדפסות לייזר משולבות.

השוואת מחירים

האינטרנט מאפשר כיום להשוות מחירים בקלות רבה וכדאי לנצל זאת. שימו לב בהקשר זה לפרטים הקטנים של הבדלים בין הדגמים. מחיר אטרקטיבי במיוחד, עשוי להיות של דגם משנה בו חסרה תכונה שחשובה לכם או שהדגם הוחלף לאחרונה בחדש יותר. בהקשר השוואת המחירים, חשוב להבין ולקחת בחשבון, גם את נושא המחיר לדף. משמע, מחיר הדפסת דף בכל מדפסת, בשחור לבן או בצבע. כך גם לגבי מחיר המוצרים המתכלים למדפסת (נייר, דיו, טונר). פרטים כספיים קטנים כאלה, עשויים לעשות הבדל גדול.

לסיכום

בחירת המדפסת שמתאימה לכם ביותר, הוא תהליך שדורש לא מעט השקעה. אך לאחר שעשיתם אותו פעם אחת, תדעו טוב יותר מה בדיוק אתם מחפשים ומהן האפשרויות.

נגישות