עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

איך להתלבש לריאיון עבודה: מה כדאי לעשות – ומאילו טעויות כדאי להימנע

אין שני לרושם ראשוני, בוודאי כאשר מדובר בראיון עבודה. למעשה, ישנם כללי לבוש בסיסים שעליהם צריך לשמור כאשר מגיעים לראיון עבודה. כאשר אתם מתלבשים בצורה ראויה ועם רמה אחת מעל לאיך שהעובדים האחרים מגיעים לעבודה, תוכלו לבלוט על פני המתחרים שלכם ואף להותיר רושם עמוק על המראיינים שלא פעם פוגשים עשרות מועמדים בכל יום. אם אתם בדיוק מוזמנים לראיון ורוצים להימנע מטעויות, הגעתם בד'יוק למקום הנכוו. במדריך זה נציג את הטעויות שמהן אפשר להימנע, לוקים מומלצים וכן טיפים להצלחה – כך שתוכלו לצלוח את הריאיון בהצלחה יתרה. מוכנים? בואו נתחיל:

לוקים מומלצים

התאמה של הלוק לראיון העבודה צריך להתבצע בהתאם לאופי של המקום. אם אתם עתידים להתראיין למשל בחברת הייטק, ניתן ואף רצוי לשלב זוג נעליים עם מראה ספורטיבי ומחמיא אשר ישדרו למראיינים שלכם מצד אחד רצינות אבל מצד שני גם הבנה כי מדובר במקום עבודה גמיש מבחינת הלבוש, ועל כן אם אתם מנצלים את זה כדי להביע אמירה אופנתית ובעלת רושם. שימו לב כי נעל עם מראה ספורטיבי אפשר לשלב גם במקומות עבודה נוספים, אולם כלל הברזל הוא לבחור בנעל ממותג מוביל כמו למשל המותג ריבוק, לטובת התאמה של הלבוש לתפקיד אליו אתם מתמיינים. על כן שילוב של מכנס מחויט עם נעל ריבוק לצד חולצה מכופתרת לבנה יכול להעניק לכם גם ביטחון אבל גם ליצור רושם משמעותי אצל המראיינים, כמו גם ג'ינס צמוד עם חולצת טי לבנה (ומגוהצת!) לטובת יצירה של לוק מנצח. אם אתם עתידים להתראיין למקום עבודה עם קוד לבוש רשמי יותר כמו משרד עורכי דין, ראיית חשבון ועוד רצוי לרכוש מבעוד מועד חליפה שמחמיאה למידות שלכם אך גם משדרת קלילות, באמצעות בד נושם כמו כותנה – אחרי הכול אנו חיים בישראל ולכן למרות הרצון ליצור רושם ראשוני עז, חשוב מאוד שתרגישו בנוח.

טיפים ללבוש מנצח

כאמור, התאמה של הלבוש לאופי של מקום העבודה הוא חיוני מאוד. לפני שאתם מרכיבים את הלוק היכנסו לעמוד הרשמי של החברה אליו אתם אמורים להתמיין ולבחון תמונות מהמשרד, מתוך מטרה להתאים את הלבוש ללוק של העובדים שאולי יהפכו לעמיתים שלכם. שימו לב כי למרות שאתם מגיעים לראיון, עדיף להגיע ברמה אחת מעל העובדים האחרים – כחלק ממטרה לבלוט כמו גם להראות למראיינים כי אתם מבינים לעומק לאיזה מקום הגעתם. לבוש מנצח הוא לא רק לבוש שיקי אלא גם לבוש שבו אתם יכולים להרגיש בנוח, בייחוד אם אתם עתידים לעבור מבחני מיון מול המחשב כפי שלא מעט מקומות עבודה נוהגים לבצע למועמדים פוטנציאליים. כאשר אתם מרגישים בנוח בבגדים שלכם אתם גם משדרים את זה, ועל כן בחרו בבדים קלילים ונושמים שמשדרים איפוק אבל גם סטייל.

איך להתלבש לריאיון עבודה: מה כדאי לעשות - ומאילו טעויות כדאי להימנע

טעויות נפוצות

לבוש זרוק

למרות שאין בישראל קוד לבוש,  לא מעט מועמדים לעבודה חשים כי בעקבות כך הם יכולים להגיע בלבוש בלתי רשמי, כמו למשל בכפכפים. גם אם אתם מתראיינים לתפקד זוטר, הקפידו לגהץ היטב את הבגדים שלכם ולהימנע מלהגיע עם כפכפי ים לראיון.

טוטאל לוק שחור

הצבע השחור הוא הצבע האהוב ביותר על לא מעט מועמדים לעבודה, אולם עדיף שלא להגיע בטוטאל לוק שחור מאחר והוא עשוי לצייר אתכם עוד לפני הריאיון כרציניים מדי. אפשר בהחלט לבחור בצבע שחור אבל גם "לשבור את הלוק" עם אקססוריז כמו נעליים או חגורות בצבע חזק או לחילופין לבחור בסקאלת צבעים יותר בהירה שמשדרת חמימות ואיזוו.

אקססוריז

אפשר ואף רצוי לשלב אקססוריז במראה שלכם, אולם חשוב שלא להעמיס יתר על המידה מאחר וריבוי של שרשראות או עגילים גדולים עלולים להסיט את תשומת הלב של המראיינים מכם. מינימלי הוא בהחלט הקו המנחה שלכם בכל מה שקשור להגעה לראיון העבודה.

לסיכום, באמצעות הסקירה הזו תוכלו להגיע בביטחון מלא לראיון שלכם – וזאת תוך שימת דגש על סטייל, נראות ומיזינליזם מנצח.

נגישות