עבודה לכולם

עבודה והכשרות לכל סוגי האוכלוסיות בארץ

עבודה אפקטיבית מתחילה בשינה טובה: איך משפרים את איכות השינה?

מתקשים לקום בכל בוקר וללכת לעבודה? מרגישים עייפות קיצונית לאורך שעות היום שאתם לא ממש מבינים מהיכן היא נובעת? מרגישים לפעמים עצבנים בלי סיבה מיוחדת וסובלים מכאבי ראש ובחילות לעתים? אם אחת או יותר מהתשובות שלכם חיוביות, יכול מאד להיות שהשינה לכם היא לא טובה מספיק, ומעבר לכך שזה משהו שפוגע לכם בהרבה מאד היבטים בחיים, זה בהחלט משהו שמוריד את התפוקה שלכם בעבודה. אם אתם שואפים להיות עובדים טובים יותר, רוצים להגיע בזמן לפגישות, להספיק יותר במהלך היום שלכם ולהצליח יותר מתוך חדות ונחישות, עליכם לדעת שיהיה לכם קשה מאד להשיג את המטרות הללו אם לא תשפרו את איכות השינה שלכם. אבל האם זה פשוט כמו שזה נשמע? ובכן, זה אמנם מצריך מעט הסתגלות ושינוי הרגלים, אבל ברגע שמפנימים שזה המפתח להצלחה בעבודה ובעיקר לבריאות נפשית תקינה, מבינים עד כמה חשוב לעשות את זה. הנה כמה נקודות שחשוב להכיר.

הכל מתחיל במזרן

שלא יהיה לכם ספק – שינה טובה מתחילה במיטה יציבה ובעיקר במזרן איכותי. ככל שיהיה לכם נוח יותר והגב, השרירים והעצמות שלכם יקבלו תמיכה אורטופדית משמעותית יותר, כך השינה שלכם תהיה טובה ועמוקה יותר. אז איך בוחרים מזרן איכותי? ובכן, זוהי שאלה שעליה נוכל לענות בפירוט רק בהרחבה משמעותית ואנו בהחלט ממליצים לקרוא עוד על הנושא ולדאוג לעצמכם למזרן נוח, איכותי ותומך אם עדיין אין לכם אחד כזה.

כבו את הטלוויזיה ואת האורות

אורות חזקים יהפכו את השינה שלנו לקלה יותר וטובה הרבה פחות. זאת לא בעיה ממש גדולה ואפשר לדאוג לכבות אותן, אבל שכן בעייתי הרבה הרבה יותר, זה טלוויזיה דולקת במהלך השינה שלנו ונראה שכיום הרבה מאד אנשים עדיין רגילים להירדם עם טלוויזיה דולקת. אינספור מחקרים הצביעו על כך שזה משהו שפוגם באיכות השינה ושהאורות והצלילים הבוקעים ממנה משפיעים על המוח במהלך הלילה. עשו לעצמכם טובה וכבו את הטלוויזיה או לפחות שימו טיימר אם אתם ממש מתעקשים להירדם איתה.

עבודה אפקטיבית מתחילה בשינה טובה: איך משפרים את איכות השינה?

אלכוהול וסמים – אאוט, תה צמחים – אין

ישנו מיתוס כזה שאומר שבעזרת אלכוהול ומשני תודעה אחרים אנחנו יכולים לישון טוב יותר, אך בעוד שאלו בהחלט עשויים לגרום לנו לעייפות ולהירדמות, הם בהחלט לא יעשו טוב לשינה שלנו ולראיה, סביר להניח שבבוקר ההרגשה תהיה כאילו לא ישנו כלל. אם אתם כן רוצים לצרוך משהו שירגיע אתכם, שווה להכין לעצמכם חליטה מצמחים ותה כמו נענע, שיבא, רוזמרין, לימונית וכן הלאה. הרבה ויטמינים ומים חמים שמרגיעים את הקיבה ומכניסים לאווירה נעימה של שינה. אל תשתו יותר מכוס אחת כדי שלא תקומו כמה פעמים בלילה לשירותים.

לא לאכול ארוחה כבדה לפני השינה

יכול להיות שאמא שלכם כבר אמרה לכם את זה ותהיו בטוחים שהיא יודעת על מה היא מדברת. פעולת העיכול צורכת הרבה מאד אנרגיה מהגוף וזה משהו שבהכרח יפגום באיכות השינה.

לכו לישון בשעות קבועות, עדיף מוקדם

אם אתם רוצים ליהנות משינה איכותית לאורך זמן, נסו להרגיל את הגוף שלכם לשינה בשעה קבועה, ועד שעה מוקדמת יחסית עד 23:00 לכל המאוחר. בהתחלה זה יהיה קשה אולי, אבל אחרי שבוע אתם תרגישו את העייפות נופלת עליכם באופן טבעי וזו מתנה נפלאה שאתם יכולים להעניק לגוף שלכם.

אז בקיצור, אם אתם רוצים להיות עובדים טובים יותר ובאופן כללי להרגיש טוב יותר, עשו מה שצריך כדי לישון יותר טוב.

נגישות